У Луцькому національному технічному університеті відбулася зустріч студентів із представниками ГУ НП у Волинській області, Луцької окружної прокуратури та Безоплатної первинної правової допомоги.

Захід відбувся за ініціативи керівництва управління головної інспекції, а також кафедри права ЛНТУ і доцента Наталії Рябих.

Зустріч зі студентами мала основну тематику:  проведення досудового розслідування та надання правничої допомоги громадянам.

ПравоПравоПравоПравоПраво

Начальник УГІ ГУНП Роман Качан розповів присутнім про роль підрозділу управління головної інспекції в системі захисту прав і свобод громадян та підтримання службової дисципліни та професійності серед працівників поліції. Також представив присутнім інноваційний проєкт Національної поліції України «Custody records», який направлений на безпеку та захист населення. До слова, наразі в дев’яти територіальних підрозділах ГУНП впроваджена дана система.

Своєю чергою, начальник СДПЛ Луцького РУП Іван Данько детально презентував «Custody Records» та наочно продемонстрував, як здійснюється фіксація всіх дій, пов’язаних з перебуванням громадян в підрозділі поліції.

ПравоПравоПравоПравоПравоПравоПравоПраво

Заступник начальника відділу дізнання ГУНП Оксана Сівак розповіла студентам про порядок проведення досудового розслідування, починаючи з внесення відомостей до ЄРДР та закінчуючи направленням обвинувального акту до суду, детально зупинившись на практичних моментах.

Представник Безоплатної правової допомоги адвокат Віталій Єлов роз’яснив порядок надання Безоплатної правничої допомоги, залучення та супроводження затриманого адвокатом.

ПравоПравоПравоПравоПравоПравоПравоПраво

Представник ізолятора тимчасового тримання № 2 ГУНП Василь Літвінчук розповів про особливості поміщення до ізолятора тимчасового тримання, дії працівників ізолятора під час поміщення до ІТТ затриманого, порядок надання доступу до затриманого, проведення зустрічі затриманого із захисником, слідчим, проведення слідчих дій, тощо:

Прокурор Луцької окружної прокуратури Наталія Балаш розповіла про особливості розгляду справи в суді та дослідження матеріалів кримінального провадження.

ПравоПравоПравоПравоПравоПравоПраво

Право
Загалом зустріч пройшла дуже інформативно, адже майбутні юристи мали змогу отримати інформацію про практичні аспекти діяльності правоохоронних органів та застосування норм права.

Відповідаючи на численні запитання студентів, правоохоронці окремо виділили і необхідність засвоєння студентами саме теоретичної бази, яку вони отримують під час навчання в університеті та без якої в практичній роботі неможливо стати якісним фахівцем.

ПравоПравоПравоПравоПравоПравоПраво

Сектор комунікації ГУ НП у Волинській області;