Перейти до основного вмісту

Про енергетичну безпеку навколишнього середовища говорили в ЛНТУ на Міжнародній конференції

Досвідчені екологи та агрономи Волині зібралися у стінах ЛНТУ, аби обговорити актуальні питання, поділитися власними дослідженнями та підняти основну тему зустрічі: «Енергетична безпека навколишнього середовища». Саме таку назву носить IV Міжнародна науково-практична конференція, організована кафедрою екології та агрономії ЛНТУ, яка власне й згуртувала сьогодні науковців і практиків у професійному колі спілкування.


Курував захід завідувач кафедри екології та агрономії ЛНТУ Василь Іванців, він же познайомив присутніх із основними спікерами конференції та із тематичними напрямками спілкування.

Привітала поважне коло фахівців, що віддано «служать» навколишньому середовищу, його охороні й ресурсозбереженню проректор з НПР та забезпечення якості освіти Оксана Ляшенко: «Треба пам’ятати, що все залежить від нас: від того, наскільки ми докладемося і усвідомлено підійдемо до вирішення проблем навколишнього середовища, забезпечення енергоефективності людського буття, буде залежати успіх регіону, країни і всього людства».

Із вітальною промовою виступив декан факультету аграрних технологій та екології Руслан Кірчук, який наголосив на важливості подібних зустрічей, адже їхнім результатом є практичні рекомендації для формування енергетичної та екологічної безпеки держави.

«На даний час людство переймається основними проблемами, серед яких: харчова безпека, енергетика та екологічна безпека. Саме ці три питання повною мірою охоплюються тематикою нашої конференції. Водночас, вона є джерелом створення нових ідей, що будуть покладені в основу нової стратегії енергетичної та екологічної безпеки держави», - зазначає Руслан Кірчук.

Про важливість та актуальність конференції свідчать її учасники, а це поважні гості в ЛНТУ, які роками працюють над збереженням природи, збільшенням її ресурсів, функціонуванням заповідних територій та активно досліджують стан і впливи на природне середовище. Серед таких людей: в.о. директора Черемського природного заповідника Володимир Мирка; директор Поліської дослідної станції ННЦ «Інститут ґрунтознавства і агрохімії імені О.Н.Соколовського» Володимир Гаврилюк; директор Волинського обласного еколого-натуралістичного центру Валентина Остапчук; директор Волинської філії ДУ «Інститут охорони ґрунтів України» Микола Зінчук; начальник відділу лісового господарства Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Борис Бабеляс.

Усі вони виступили із тематичними доповідями та власними ґрунтовними дослідженнями щодо особливостей організації природного заповідника; органічного землеробства; виховання екологічної свідомості та грамотності учнівської і студентської молоді; агроекологічного стану ґрунтів Волині та прогнозів в умовах зміни клімату; екологічного стану лісів Волині.

Спікери навели конкретні показники досліджень та озвучили прогнози на найближчі роки у сфері екології та агрономії на теренах Волині.

Із надзвичайно цікавими доповідями виступили науковці нашого університету та запрошені вчені й дослідники. Зокрема, це доцент кафедри ботаніки та методики викладання природничих дисциплін ВНУ ім..Лесі Українки Оксана Іванців; директор ННІ агроекології та землеустрою, професор Національного університету водного господарства та природокористування Алла Прищепа; старший викладач кафедри екології та агрономії ЛНТУ Марія Августинович та доцент кафедри екології та агрономії ЛНТУ Ігор Мерленко.

Бачення сучасної молоді на проблеми енергетичної безпеки навколишнього середовища висловили випускники ЛНТУ, аспіранти та студенти. Зокрема, завдяки онайн-зв’язку із Польщі виступила випускниця нашого ЗВО Ольга Заєць, а також аспірант ННЦ «Інститут ґрунтознавства і агрохімії імені О.Н.Соколовського» з міста Харків Роман Мелимука та винахідник із Києва В’ячеслав Родителев.

На завершення пленарного засідання, учасники конференції та студенти мали можливість взяти участь у майстер-класах. Наступного ж дня конференція продовжуватиметься у тематичних  секціях.

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції