Перейти до основного вмісту

Багато хто сьогодні мріє про власний бізнес, ми усі хочемо стабільного доходу, робочий графік, який самі собі можемо спланувати, та й хто би відмовився покерувати власним персоналом. Однак, навіть малий бізнес насправді є нелегкою справою, увесь час ти мусиш приділяти веденню підприємницької діяльності, протистоянню ринкових викликів та вкладати кошти, подекуди навіть більші, аніж здатен заробити на певному етапі розвитку.

Про те, як стати успішним підприємцем, як існувати в умовах конкуренції, чим ризикувати та що отримувати натомість, усе про власний бізнес студентам кафедри готельно-ресторанної справи ЛНТУ розповіла власниця відомої луцької кав’ярні «Золотий дукат», один із багаторічних стейкхолдерів кафедри Жанна Чигринюк.

туризмтуризм

Залучення стейкхолдерів до процесу забезпечення якості освітніх програм є важливою складовою вдосконалення та покращення якості підготовки майбутніх фахівців. Кафедра туризму та готельно-ресторанної справи не стоїть осторонь таких тенденцій та на постійні основі залучає до освітнього процесу фахівців сфери індустрії гостинності. Представники бізнесу, влади, громадського сектору через призму власного досвіду та бачення майбутнього розвитку галузі покращують зацікавленість здобувачів у розвитку компетентностей, фаховості та сприяють зростанню якості надання освітніх послуг.

З вітальним словом до студентів звернулася завідувач кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Людмила Матвійчук, яка привітала студентство із початком навчального семестру, а також зауважила, що залучення практиків до вивчення освітніх компонент є важливою умовою набуття якісних знань з фаху.

туризмтуризмтуризмтуризм

Жана Чигринюк представила студентам ОП «Туризм» та «Готельно-ресторанна справа» тему «Франчайзин у сфері індустрії гостинності». Вона поділилася власним досвідом розвитку бізнесу, а також розповіла про усі переваги та недоліки використання франчайзингу для започаткування власної справи. Спочатку вона від менеджера з продажу автомобілів стала директором на цій таки фірмі, в підпорядкуванні якої було 40 працівників. Потім Жанна Чигринюк вирішила, що варто відкрити власну справу – і знову успіх. Кав’ярню «Золотий дукат», якою вона керує, люблять та знають не лише лучани, а й гості міста.

туризмтуризмтуризмтуризм

Тож вона поділилися із молоддю досвідом створення та розвитку свого бізнесу у харчовій індустрії, розповіла про складнощі, з якими стикалася при відкритті кав’ярні, акцентувала увагу на правових та фінансових аспектах, до яких вкрай важливо відноситися відповідально. До прикладу, каже Жанна Чигринюк, із започаткуванням своєї справи, вона прагнула зекономити на бухгалтері, адже розуміла, що й сама зможе вправно сплачувати податки та розподіляти фінанси. Утім, сьогодні вона радить майбутнім підприємцям, в першу чергу, правильно визначати пріоритети і забезпечити свій бізнес фаховою компетентною людиною, яка відповідально та професійно зможе вести бухгалтерську діяльність.

«Я взяла на роботу бухгалтера, але не мала прибиральниці. Прибрати я можу і сама, але я не маю достатньо знань, аби вправно виплачувати податки та зарплатню працівникам», - наголошує підприємиця.

Вона також додає, що для свого бізнесу важливо обрати вдалу локацію в місті, таке собі «прохідне місце», що завжди буде «на очах» у відвідувача. Саме неправильно обране місце розташування кав’ярні найчастіше стає приводом для її швидкого закриття. Тут же одразу спрацьовує конкуренція, якої уникнути неможливо, а тому важливо обрати правильну нішу для функціонування в конкурентних умовах.

туризмтуризмтуризм

Головне сьогодні для молоді, зауважує Жанна Чигринюк, навчатися і здобувати якісні знання, поки є нагода – черпати максимум знань від викладачів  та практиків і не бути жалісливим до себе та людей. За її словами, навіть лінь змушує до прогресу, створення чогось зручного для себе, щоби применшити власні зусилля, натомість жалість – не дає нічого, окрім пасивності та нарікання на життя.

Підприємиця також розповіла про досвід роботи в умовах воєнного часу, поточні витрати, які потребує бізнес для успішного існування, наприклад закупівля, ремонт чи заміна обладнання, введення новацій та оцінку економічної вигоди.

Тож вона побажала студентам успіхів у досягненні їхніх професійних амбіцій та  мрій, поділилася цінними порадами та відповіла на усі запитання, які цікавили здобувачів.

«Ваші мрії мають бути плановані, а плани відповідати рівню знань та можливостей. Успіхів вам у досягненні мрій та реалізації планів!», - звернулася до молоді Жанна Чигринюк.

туризмтуризм