В ЛНТУ продовжується традиція засідання читацького клубу, де студенти та викладачі, любителі книги, збираються за єдиним круглим столом, аби обговорити прочитану літературу та знайти, крізь друковані сторінки, сенси життя.

Тут однодумці діляться своїми враженнями від прочитаних книг; проводять паралелі між історіями, надрукованими на сторінках та історіями прожитими нами; знаходять особисте натхнення та шукають власну мотивацію.

Читацький клубЧитацький клубЧитацький клуб

Цього разу учасники клубу обговорювали книги, тематика яких стосується осені. Любителі книги обирали для себе літературу у вільній жанровій палітрі, це і детективи, трилери, історичні романи і фентезі, у яких події розгортаються саме в осінній період.

Ідейна натхненниця читацького клубу Ольга Піменова поділилася враженнями від прочитання книги «9 листопада» Колліна Гувера. «Як знати, що кохання справжнє? А який він — любовний поцілунок як у книжках? Як вісімнадцятирічним зрозуміти, що ця хімія гормонів переросте в щире кохання на все життя? І чи можна пробачити тому, хто збрехав ще в день знайомства? Ось на ці запитання шукають відповіді Феллон і Бен, які зустрічаються раз на рік упродовж п’яти років», - йдеться в анотації до книги.

Читацький клубЧитацький клубЧитацький клуб

На друкованих сторінках йдеться про те, як закоханість юних героїв роману переростає в кохання; як, долаючи перепони, зізнаючись у найпотаємнішому і спокутуючи провини, Феллон і Бенові вдається пробачити собі та повірити в себе, не втративши одне одного. Ольга Піменова наголошує, що книга підійде не усім, оскільки своєрідну має специфіку викладу змісту, утім рекомендує колегам для прочитання та обміну відгуками.

Своєю чергою, спільнота читачів ЛНТУ обговорила видання під авторством Делії Овенс «Там, де співають раки».  Головна героїня Кайя все життя спостерігає за безкраїми луками на узбережжі — маршами. Вона самотня посеред цієї дикої природи, їй доводиться в усьому покладатися лише на себе. З-поміж рідних у неї залишився тільки батько, але йому байдуже до доньки. Побоюючись, що її знов покинуть, Кайя не підпускає до себе нікого й ховається від проблем, як це роблять раки, за якими вона любить спостерігати. Та на все свій час, і одного разу дівчина усвідомлює, що ладна розділити з кимось свій закритий від сторонніх очей світ», - розповідає анотація до книги.

Водночас, учасники читацького клубу додають, що це роман про вихід із зони комфорту, пошук однодумців і дорослішання без втрати власної особистості, хай би якої думки про це було оточення.

Читацький клубЧитацький клубЧитацький клуб

Любовний роман Ізабель Абеді «Луціан» не залишив байдужими студентів, які уже встигли прочитати книгу. Кожна сторінка видання розповідає про таємничого Луціана, який не має ні минулого, ні спогадів. Єдиний сенс його життя — Ребекка, про яку він мріє неспинно. Дівчина теж із першого погляду відчуває до нього потяг, що не може пояснити. Але перш ніж вони встигають дізнатися про причину цієї пристрасті, їх розлучають. Обох огортає нестерпний біль, який можна порівняти з почуттям, коли втрачаєш близьку, кохану людину. І тільки знову здобувши одне одного, вони можуть жити.

Про кохання, про осінь, про особливе… зазначають учасники читацького клубу, закликаючи своїх колег також прогорнути сторінки книги.

Читацький клубЧитацький клубЧитацький клуб

Ще один любовний роман потрапив цього разу до уваги читачів. «Поцілунок був не останній» - книга українського автора Оксенія Бурлака. Зачепив наших студентів він оповіддю про головну героїню Льолю, яка росла в благополучному світі, де були розкішна квартира, яскраві сімейні подорожі, брендовий одяг, дружний клас, ульотні тусовки. Утім одного дня з усім цим довелося розпрощатися й потрапити в зовсім іншу реальність. Її батька заарештували, і тепер вона й мама живуть з бабусею й дідусем у їхній пошарпаній квартирі. Обірвалися контакти з ліцейними друзями, і навіть найкраща подруга віддаляється. Дуже складно в новій школі. Згодом у книзі розвиваються драматичні обставини і звичайно… кохання, яке, здається, приречене.

Читацький клубЧитацький клубЧитацький клубЧитацький клуб

Учасники засідання читацького клубу поділилися думками й щодо інших прочитаних книг, вони обмінювалися враженнями та навіть мріями про написання власних книг. Окрім того, обговорювали літературу жанру фентезі, адже саме серія такої літератури зайняла особливе місце у серці студентів, а ще, зачитувалися поезіями нашої колеги – науковиці кафедри агрономії Марії Августинович.

Читацький клубЧитацький клуб

Насамкінець, учасники клубу визначили нові теми для огляду, тож зустріч у листопаді пройде в обговоренні книги за обкладинкою, а в грудні – книги з новорічною історією.

Нагадаємо, зустрічі поціновувачів книг відбуваються кожного останнього четверга місяця о 15:00 в читальному залі бібліотеки.