Більше пів сотні студентів Луцького національного технічного університету перебувають у різних куточках світу за різними стипендіальними програмами навчання.

Вони продовжують відкривати нові можливості у світі. Завдяки програмам мобільності, мають змогу подорожувати, навчатися, здобувати нові цінні знайомства та «кайфувати» від студентського життя.

Цьогоріч наші студенти знайомляться із Італією, Фінляндією, продовжують пізнавати Португалію, а студент 4 курсу спеціальності Інженерія програмного забезпечення відкрив для себе нові можливості у Швейцарії.

Тож про те, як відбувається навчання у Цюрихському університеті – найбільшому ЗВО Швейцарії, чим відрізняється освітній процес та які є можливості для подорожей, - розповідає Артем Качковський.

Швейцарія

-Розкажіть про особливості програми навчання і перебування у Швейцарії?

-Щодо програми, то вона дозволяє бути студентом за обміном в Цюрихському університеті (UZH). Координатори з університету хочуть дати якомога більше інформації та допомогти в разі потреби, тому з документами, організаційними питаннями проблем не виникало.

Щодо перебування у Швейцарії, то моя мрія здійснилась: я хотів просто пожити певний час в іншій країні, побачити як живуть інші люди та загалом переміститись туди, де тебе ніхто не знає. Звісно, були проблеми: пошуки квартири, постійні переселення, багато роботи з документами, незнання мови - але все це дало досвід, який для мене зараз безцінний.

-У чому полягають відмінності навчання в іншій країні, чим відрізняється освітній процес?

-Навчання дуже відрізняється:

По-перше, всі пари, які в мене були - не обов'язкові для відвідування. Можна прийти й послухати викладача в аудиторії, підключитись онлайн, подивитись запис лекції пізніше або прочитати все в презентації. Основними тут є здача домашнього завдання (онлайн) і екзамен, хоча і складно через не досконале знання мови.

По-друге, навчання тут зосереджене не так на поданні інформації про інструменти (наприклад, особливості мови програмування Java), як на вміннях роботи в команді. Кожне завдання виконується в групах і методика подібна до того, що відбувається на реальній роботі. Цей підхід мені подобається значно більше, оскільки інструменти застарівають, а досвід про те, як використовувати знання в роботі - потрібні завжди.

ШвейцаріяШвейцарія

-Які враження від тамтешнього університету, студентів, традицій тощо?

-Щодо вражень про університет, то він справді неймовірний: декілька корпусів в різних куточках міста, великий навчальний комплекс на горі, неймовірна архітектура... Якби я був звичайним туристом, то обов'язково відвідав би багато місць в університеті. Окрім неймовірних будівель, студенти можуть знайти все, що потрібно і для навчання і для відпочинку (я, наприклад, постійно ходжу в музичний кабінет). Також існують знижки та ексклюзивні пропозиції по всьому Цюриху: безкоштовні 120 секцій спорту, знижки в ресторанах, коворкінги і т.д.

Тут є студенти з різних куточків світу. Поки познайомився тільки з одним швейцарцем, а всі інші з Китаю, Данії, Австралії, Німеччини... Українців в університеті зараз близько 200, тому знайти україномовних друзів також не проблема.

-Яких результатів вдалося досягнути, чим корисна стала ця поїздка?

-Важливим аспектом навчання закордоном є вивчення мови. Німецької я не знаю, тому спілкуюся англійською. З кожним місяцем є прогрес, оскільки потрібно спілкуватись не тільки на буденні, але й на складні та професійні теми.

Швейцарія

-Які найяскравіші моменти залишаються в пам’яті від навчання у Швейцарії?

-Весь проведений тут час був неймовірним. Найяскравіші моменти звісно є, але вони не для інтерв'ю)) Можу сказати тільки, що це кожен має відчути на собі.

-Чи була можливість подорожувати, що мали змогу побачити чи відкрити для себе нове?

-Подорожував дуже багато і різними країнами: Австрія, Франція, Німеччина. В Швейцарії основний транспорт - це поїзди, які дуже класні і сучасні, тому поїхати, наприклад, в Женеву - не проблема.

-Чи порадите студентам та своїм колегам долучатися до подібних програм? Що, на вашу думку, дає молоді можливість навчання за кордоном?

-Взагалі є багато чого, що можна розказати, але хай краще кожен студент відчує це на собі. На щастя, отримати таку можливість дуже легко, потрібне тільки бажання)