Перейти до основного вмісту

Ольга Заяць – випускниця ЛНТУ, яка свого часу скористалася можливістю навчання за кордоном і отримала цілий спектр переваг для успішної самореалізації. Здобуті в ЛНТУ компетенції та навички, допомогли подолати бар’єри у новій країні та в новому ЗВО, а відтак, відкрили перспективні шляхи для розвитку в обраній професії. Нині Ольга - фахівець з альтернативних джерел енергії та представляє свою компанію у кількох країнах Європи і здійснює власний внесок у вирішення питань екології.

Як вдалося досягнути успіху і чому важливо користатися усіма можливостями ще зі студентських лав, далі у розмові.

польща

-Ольга, за якою спеціальністю навчалися в ЛНТУ?

- Я навчалась в ЛНТУ на бакалавра, в 2011-2015 роках, на факультеті тоді ще Екології та приладо-енергетичних систем (ФЕПЕС), на спеціальності «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування». Після цього я поступила в ЛНТУ на магістратуру (2015-2017), на спеціальність «Екологія та охорона навколишнього середовища».

польща

-В рамках якої програми стали учасницею мобільності і де саме продовжили навчання?

- На третьому курсі навчання на бакалавраті в ЛНТУ, я поїхала до Люблінської Політехніки. За програмою обміну студентами. Навчання тривало 1 семестр, в інтернаціональних групах за участі викладачів з різних країн. Мова викладання була англійська.

В 2015 році мала можливість поїхати до Люблінської Політехніки на інтенсивний курс польської мови (за посередництвом ЛНТУ). Під час навчання на магістратурі, скористалась програмою «Подвійний диплом» та уже в 2016 році поступила в Люблінську Політехніку на спеціальність «Інженерія відновлювальних джерел енергії».

польщапольща


-У чому полягають особливості навчання в Польщі і яким чином відрізняється освітній процес?

- Основне, що було відмінне для мене, це можливість вибору і допасування часу лекцій та лабораторних. Дуже багато самостійної роботи, лояльне ставлення до фотографування і відеозапису лекцій. 

Навчання не було в сталі години, могло тривати від 8:30 ранку до 21:30 вечора, разом з тим, серед тижня міг бути вільний від навчання день або тільки одна-дві лекції.

-Чи допомогли здобуті в ЛНТУ фахові компетенції у продовженні здобуття освіти за кордоном?

- Звісно ТАК! Фахові компетенції, здобуті в ЛНТУ, були необхідною базою для продовження навчання за кордоном.

польща

-Наскільки відкритий іноземний ЗВО в плані доступу до майстерень, лабораторій чи ресурсних центрів?

- У Люблінській Політехніці були стаціонарні і онлайн бібліотеки, якими можна було користуватись. Лабораторії і комп’ютерні класи, з необхідним для навчання програмуванням, були доступні і у «вільний час». Завдяки опублікованому графіку можна було зарезервувати час для додаткового опрацювання завдань.

-Якою мовою відбувається навчання чи існують певні бар‘єри щодо адаптації в Польщі?

- Навчання за програмою обміну відбувалося англійською мовою. Магістратура - польською мовою. На мою думку, в адаптації допомагають хоббі. Це дає можливість швидше знайти однодумців.
Звісно, перші тижні були не легкі, нове середовище потребує більше зусиль, але це було цікаво і надихаюче - здобувати новий досвід і розвиватись. Мовний бар’єр зник після певного часу, завдяки спілкуванню і розширенню словникового запасу. 

польщапольща

-Які враження від перебування у новій країні і які перспективи вона відкриває?

- Враження чудові. Хоча Польща - сусідня країна, тут відчувається різниця в стилі життя, менталітеті і можливостях. Перспективи - здобування досвіду в міжнародних компаніях, вивчення і вдосконалення іноземних мов, швидкі і дешеві подорожі до інших країн.

-Нині ви уже працюєте? Чи вдалося реалізувати себе за професійним спрямуванням, як самореалізовуєтесь?

- Магістратуру в Люблінській Політехніці я закінчила в 2018 році. В 2016 і 2017 роках мала можливість бути на практиці в двох фірмах, що спеціалізувались на ринку сонячної енергетики. З 2018 року я працюю за профілем - в альтернативних джерелах енергії - фотовольтаїці. Вважаю, що робота в фотовольтаїці - це мій вклад в екологію, допомога в переході до відновлювальних джерел енергії є критично важлива. На даний момент я живу в Варшаві і працюю в компанії Енефіт інженером продажу фотовольтаїки. В рамках роботи, маю поїздки Польщею та Естонією.

польщапольща

-Чи порадите студентам та свої колегам долучатися до подібних програм мобільності? Що вони дають молоді?

- Звісно так. Подібні програми розширюють світогляд і дають унікальний досвід. Крім того, це - кваліфікації, вивчення і вдосконалення іноземних мов, нові знайомства, завдяки чому з’являються друзі в різних країнах, вивчення нових культур, визнання польського диплому в інших країнах ЄС.

польща

-Які ваші подальші плани та перспективи?

- Мій основний фокус - це професійний ріст, вдосконалення технічних компетенцій і м’яких навичок. Зараз працюю над різними проектами, націленими на розвиток відновлювальної енергетики. Вірю, що спільна праця націлена на вдосконалення технологій, їх доступності і ефективності принесе нам швидкі і позитивні результати.

польща