ПРО ПЕРСПЕКТИВИ ПОБУДОВИ КАР’ЄРИ
В СФЕРІ ІНВЕСТУВАННЯ ТА ФІНАНСІВ
РОЗПОВІДАЛИ НА ФБ

19 жовтня нинішнього року до студентів ІІІ та ІV курсів спеціальностей «Економіка підприємства», «Менеджмент» й «Фінанси, банківська справа та страхування» завітав член CFA Society Ukraine, ризик-менеджер EastOne Group Костянтин Шост. Варто наголосити на тому, що на факультеті бізнесу студенти частково знайомі з ініціативами CFA Institute, адже двічі брали участь у конкурсі інвестиційних досліджень CFA Institute Research Challenge.

Київський гість презентував усім присутнім освітню програму від CFA – «CFA-програма: початок вашої кар’єри». Лектор акцентував увагу на змісті CFA-програми, а також розповів, хто такий CFA Charterholder й як розпочати кар’єру в сфері інвестицій та фінансів.

CFA (Chartered Financial Analyst) перекладається як дипломований фінансовий аналітик, це міжнародний професійний сертифікат, що видається CFA Institute фінансовим аналітикам, котрі повинні успішно скласти іспити трьох рівнів та мати понад чотири роки досвіду роботи в сфері ухвалення інвестиційних рішень. Така освіта вважається найбільш престижною та елітною в сфері фінансів та інвестицій. Для того, щоб стати CFA Charterholder потрібно скласти іспити англійською мовою за трьома рівнями. Іспит першого рівня проводиться двічі на рік, а другого та третього рівнів – один раз на рік. Здача іспитів є платною послугою, але претенденти на здобуття освіти можуть отримувати стипендію для часткового покриття витрат на посібники та підручники. Перший рівень можуть скласти навіть студенти, оскільки він передбачає тестування знань із макроекономіки, мікроекономіки, математичної статистики. Другий та третій рівні є дещо складнішими й для їх проходження потрібен певний досвід роботи.

Також лектор, який є випускником Національного університету «Києво-Могилянська академія», приділив увагу проблематиці сучасного корпоративного сектору, його ролі в розвитку національної економіки, коротко розповів про власний життєвий досвід побудови кар’єри та люб’язно відповідав на запитання студентської аудиторії.

Юрій Фесіна,
заступник декана факультету бізнесу