Для наших першокурсників щойно розпочався їхній перший університетський семестр, але на заняття до студентів вже приходять цікаві гості!

Так, 21 вересня лекцію з дисципліни «Біологія» для майбутніх екологів, здобувачів групи ЕОС-11, прочитав запрошений лектор, директор Черемського природного заповідника Володимир Мирка. Спілкування з фахівцем-практиком – це завжди цікавий досвід, особливо для тих, хто щойно обрав свій майбутній фах і хоче дізнатися більше про сферу майбутнього працевлаштування та особливості роботи за спеціальністю.

Говорили на лекції про біологію та екологію, про чудову та унікальну волинську природу, яка потребує охорони, про об’єкти природно-заповідного фонду та роботу в них фахівців з екології.

екологія

Директор Черемського ПЗ Володимир Васильович Мирка розповів першокурсникам про історію створення та особливості роботи єдиного на Волині природного заповідника – природоохоронної установи найвищого рангу. Студенти почули багато цікавого про рідкісні та зникаючі види, які охороняються на території заповідника, дізналися про те, чи дійсно росичка, що росте на Черемському болоті, є «мухоловкою» та як науковці фіксують переміщення диких тварин за допомогою відеопасток.

Організація роботи природно-заповідного фонду, роль екологічних відділів у природних заповідниках та національних парках, виховна та просвітницька робота з молоддю, яка є основою екологічного виховання – все це були темами бесіди, в кінці якої студенти задали Володимиру Васильовичу численні запитання.

екологія

Першокурсників цікавило все: як потрапити на роботу в заповідник, як здійснюється охорона його великих за площею масивів, чи проводяться в ньому екскурсії. Саме відвідати природоохоронну установу навесні, під час проходження ландшафтно-екологічної практики, запросив усіх присутніх лектор наприкінці заняття.

До речі, зараз у Черемському природному заповіднику працюють випускники кафедри екології ЛНТУ, а декілька співробітників продовжують своє навчання в нашому університеті.

Кафедра екології висловлює щиру подяку нашому партнеру та доброму другу директору Черемського ПЗ  Володимиру Мирці за цікаву і змістовну лекцію для першокурсників!

Кафедра екології