Перейти до основного вмісту

Луцький національний технічний університет завжди радий зустрічати у своїх аудиторіях запрошених спікерів, лекторів, які є фахівцями у різних галузях та готові ділитися професійним досвідом зі здобувачами освіти.

Сьогодні, за організації доцента кафедри права Наталії Рябих, зі студентами факультету бізнесу і права зустрівся представник кіберполіції. Основною темою спілкування була: кібербезпека та кібергігієна у мережі Інтернет.

«Кіберполіція займається дуже великою кількістю шахрайств, з цим ми стикаємося фактично кожного дня. До прикладу, до підрозділу поліції на території Волинської області в день приходить від 30 до 40 заяв щодо вчинення кримінального правопорушення, пов’язаного із шахрайством», - наголошує лектор.

правоправоправоправоправоправо

Тож запрошений спікер розповів про тенденції шахраїв і про те, як працюють їхні схеми. Розпочав із поняття «шахрайство», а це заволодіння чужим майном або правом на майно, зловживанням довірою або шляхом обману. Спікер навів приклади схем роботи шахраїв в Інстаграмі, зокрема, заволодіння коштами людини, яка замовляє товар із передоплатою, а також на ОЛХ-доставці, коли невідома особа одразу після розміщення вашого оголошення пише на Вайбер із запитом банківських даних, мовляв, уже оплатила ваш товар.

«За добу, в середньому, на території України сума заподіяної шкоди від шахрайств сягає від 4 до 5 млн грн.. Зазвичай шахраї працюють цілими командами у сумнівних концентрах чи офісах», - додає спікер.

правоправоправоправоправоправоправо

Крім того, кіберполіціянт розповідає про запити на голосування, які часто приходять у соцмережах із уже зламаних сторінок наших друзів, знайомих чи родичів. Наприклад, найпопулярніший зразок шахрайства впродовж останніх кількох місяців – це повідомлення формату «Проголосуйте за доньку у конкурсі» й, відкриваючи посилання, людина автоматично втрачає контроль над власним акаунтом. Це також спосіб заволодіти персональною інформацією, отримати доступ до банківських карток, облікових записів в мережах тощо.

Запрошений лектор також розповів молоді про використання шахраями інтелектуальної власності, зокрема використання й публікування особистих фото на сумнівних сторінках у мережі тощо, а також дав відповіді на запитання студентів щодо того як вберегтися від впливу шахраїв, як розрізняти шахрайські дії і куди звертатися якщо раптом шахрайська схема вдалася.

правоправоправоправоправоправоправоправоправо