Перейти до основного вмісту

Про теорію і практику економіки підприємства: у Луцькому НТУ онлайн-конференція

29 травня 2020 року, кафедра підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Луцького НТУ провела ІX Всеукраїнську студентську науково-практичну Інтернет-конференцію «Економіка підприємства: теорія та практика». Крім нашого ЗВО, участь в онлайн-заході взяли представники Рівненського гуманітарного університету, ДВНЗ «Ужгородський національний університет», Національного університету водного господарства та природокористування, Мукачівського державного університету. Відповідальною за проведення та організацію конференції була завідувач кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності, професор Любов Ковальська.

Відтак, розпочала конференцію та виступила із вітальним словом декан факультету бізнесу Надія Ковальчук. Вона привітала усіх учасників, коротко зазначила про свої очікування від заходу і побажала плідного та конструктивного діалогу. Потому, декан продемонструвала слайд-презентацію із науковими напрямками роботи, особливостями та здобутками кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності.

Наступною слово взяла голова оргкомітету конференції Любов Ковальська. Вона ознайомила учасників із планом, за яким буде відбуватися захід, порядком доповідей та основними тезами.

Так, основними тематичними напрямками ІX Всеукраїнської студентської науково-практичної Інтернет-конференції «Економіка підприємства: теорія та практика» були:

  • Розвиток підприємництва в сучасних умовах.
  • Конкурентоспроможність продукції, послуг та підприємства.
  • Напрями ефективного використання ресурсів підприємства.
  • Інвестиційно-інноваційна діяльність підприємства.
  • Фінансово-економічні результати діяльності підприємства.
  • Розвиток підприємств: сучасні моделі, трансформація та реструктуризація.
  • Економічна безпека та антикризова діяльність підприємства.
  • Економіка торгівлі: сучасний стан та перспективи розвитку.
  • Підприємництво та торговельна логістика.

Варто зазначити, що основними мовами конференції були українська та англійська. Тож, першою свою англомовну доповідь представила студентка Луцького НТУ Юлія Семенченко. Молода науковиця розповідала про системи калькуляції на основі активності у розрахунку реальних цін собівартості товарів, що виробляються для визначення ціни продажу у доповіді «Іmplementation of Activity Based Costing system in real price calculation of cost of goods manufactured for the determination of the selling pricing for start-up business: fruit combining».

Наступною виступала Ольга Бура із доповіддю «Інноваційне підприємництво: сутність, зміст, перспективи розвитку».

Андрій Галета розповів про «Підвищення ефективності діяльності підприємств деревообробної промисловості Західного регіону», а Богдан Кривов’язюк про  «Інвестиційну діяльність підприємства на ринку нерухомості».

Ще однією темою для обговорення стала доповідь Аліни Євчук «Інтенсифікація виробництва на підприємстві: теоретико-методичні положення, оцінка та напрями підвищення».

Своєю чергою, Вікторія Тимонік провела оцінку стратегії розвитку ОТГ (на матеріалах Любешівської ОТГ) та презентувала результати свого дослідження у слайдах.

Фінальними темами доповідей стали презентація Анни Хомич

«Механізм забезпечення економічного розвитку підприємства» та Катерини Чахрайчук «Економічна сутність та оцінка конкурентоспроможності підприємства».

На завершення конференції декан ФБ Надія Ковальчук, головуюча конференцією Любов Ковальська та інші члени оргкомітету висловили свої враження та подяки усім учасникам і побажали одне одному натхнення на нові наукові звершення.

Олена Третяк, інформаційний відділ Луцького НТУ