Перейти до основного вмісту

Сучасний глобальний цифровий простір та активне міжнародне співробітництво Луцького національного технічного університету дозволяє нашим студентам долучатися до акцій світового масштабу або ж віртуально відвідувати заняття провідних викладачів та науковців дружніх закордонних університетів-партнерів.

Якщо минулого тижня майбутні бакалаври та магістри-екологи спілкувалися з науковцями української антарктичної станції – то цього вівторка вони стали слухачами гостьової лекції, яку для них прочитав професор Політехнічного Інституту м. Браганса (Португалія) Луїс Фролен Рібейро (Luis Frölén Ribeiro, Doctor of Engineering, Instituto Politécnico de Bragança).

ЕкологіяЕкологіяЕкологія


Якщо на попередніх зустрічах з професором, які відбувалися в стінах ЛНТУ ще до епідемії ковіду та війни в очному режимі, мова йшла про відновлювальні джерела енергії, зокрема – енергію вітру, адже дослідженням та вивченням вітрових потоків предметно займається Луїс Фролен Рібейро, то нинішній час диктує свої актуальні теми, і однією з таких тем є екологізація економіки, зниження викидів та зменшення накопичення відходів у глобальному вимірі. Це – єдиний шлях до призупинення процесів зміни клімату, які є однією з найбільших загроз для нашої Землі у ХХІ столітті.

Екологія

Тому на лекції студенти дізналися більше про циркулярну економіку – економіку замкненого циклу, що базується на принципах трьох R (Reduce: скорочення використання ресурсів і перевага застосування відновлювальних матеріалів; Reuse: максимально ефективне використання продуктів, ресурсів та товарів, Recycle: відновлення побічних продуктів й відходів для подальшого використання).

Переклад лекції здійснювала випускниця магістерської програми «Екологія» Ольга Іванців, яка на даний час стажується у Бонні, в Німеччині.

ЕкологіяЕкологія


Професор Луїс Фролен Рібейро познайомив присутніх з поняттям, засадами функціонування та значенням запровадження принципів циркулярної економіки у країнах Європейського Союзу, навів багато прикладів та порівнянь – розмова була активною, емоційною, цікавою та змістовною. Варто зазначити, що у Європейському Союзі прийнятий План дій з циркулярної економіки, а затверджена у 2017 році в Україні Національна стратегія поводження з відходами передбачає, зокрема, запровадження принципів циркулярної економіки: саме нашим майбутнім випускникам – екологам випаде впроваджувати ці принципи у дію.

ЕкологіяЕкологія


Наприкінці лекції завідувач кафедри екології Василь Іванців від імені усіх присутніх студентів та викладачів подякував лектору за цікаву бесіду.

Детальніше з науковими розробками пана Луїса Фролена Рібейро можна ознайомитися за посиланнями:  https://www.researchgate.net/profile/Luis-Froelen-Ribeiro; https://orcid.org/0000-0003-4336-6216, а ми чекаємо на нові лекції від партнерів та гостей ЛНТУ і кафедри екології.

 

Кафедра екології