Перейти до основного вмісту

В ЛНТУ відбулася зустріч студентів факультету митної справи матеріалів та технологій із завідувачем кафедри військової підготовки, підполковником запасу, ветераном ЗСУ Павлом Турсумуратовим; підполковником запасу, викладачем кафедри Олегом Курилюком та майором запасу, учасником АТО, викладачем кафедри Олександром Наземцевим.

Представники кафедри розповіли студентам деталі вступу на кафедру військової підготовки, особливості подачі документів та здачі вступних іспитів, а також про спеціальності, за якими курсанти проходять підготовку.

фотофото

Кафедру було засновано у 2016 році і відтоді її випускниками стали близько 400 осіб, які отримали військове звання. Сьогодні ж більшість із них проходять військову службу. 

Отож кафедра військової підготовки пропонує навчання за двома військово-обліковими спеціальностями:

-бойове застосування механізованих з’єднань, військових частин і підрозділів;

-бойове застосування з’єднань, військових частин і підрозділів наземної артилерії.

Подача документів триває із лютого до 1 серпня. Вступна кампанія передбачає 3 вступні іспити: здача фізичної підготовки, морально-психологічний відбір та допризовна підготовка. Навчання розпочинається у вересні і проводиться методом військового дня, тобто один (два) дні на тиждень. Це дає можливість без відриву від основного місця навчання чи роботи здобути військово-облікову спеціальність та офіцерське звання.

 

фотофото

Термін навчання 2 роки. Після першого курсу відбувається виїзд на полігон для комплексних практичних занять терміном 21 день, після другого курсу – призив через територіальний  центр комплектування терміном на 30 днів. Після цього, курсанти здають державний екзамен та приймають військову присягу.

За підсумками навчання, курсантам присвоюють первинне офіцерське звання Молодший лейтенант запасу.

Звання молодший лейтенант запасу відкриває можливість зробити кар'єру в державних органах влади та більшості силових структур України  (Збройні Сили , Міністерство внутрішніх справ, Національна поліція, Державна прикордонна служба, Служба безпеки України….). Це дозволяє отримати відповідний ранг в системі державної служби та відповідно користуватись усім спектром соціальних прав та гарантій, передбачених законодавством України (забезпечення житлом, стабільне грошове забезпечення, санаторно-курортне лікування, гідна пенсія і т.д.)

 

фото

Кафедра військової підготовки завжди відкрита для запитань та радо надасть додаткову інформацію:

вул. Польова, 45 (р-н КХП-2), м. Луцьк, Волинська обл., Україна, 43022

Тел. +38(0332)76-96-22

E-mail: kvp@lntu.edu.ua