Студенти ЛНТУ мають чудові можливості під час навчання перебувати у різних куточках світу завдяки різним програмам мобільності: стипендіальним, в рамках проходження практики чи за програмою подвійного диплому тощо.
Вони продовжують відкривати нові можливості у світі, мають змогу подорожувати, навчатися, здобувати нові цінні знайомства та насолоджуватися студентським життям.
Софія Генелюк - студентка 2 курсу спеціальності «Журналістика». Нині дівчина перебуває за програмою семестрового навчання у Португалії в місті Мірандела.
Про особливості навчання за кордоном, відкриття нових професійних горизонтів, вдосконалення іноземної мови та здобуття неоціненного досвіду, далі в інтерв’ю розповідає Софія:
-Софіє, розкажи будь ласка, де саме ти перебуваєш на навчанні?
-Я навчаюся в місті Мірандела в університеті Instituto Politécnico de Bragança.

-Якими є твої умови перебування у Португалії?
-Загалом всі умови можна узгодити з міжнародними відділом ЛНТУ, фахівці якого усе чітко і ясно можуть розповісти. В кожного умови персональні, усе залежить від семестру та освітніх програм. Щодо гуртожитку, то він знаходиться лише у Брагансі, тому я проживаю в орендованій квартирі.
-Чи є у тебе стипендія або ж компенсація окремих витрат?
-Особливих пільг чи привілей немає, окрім того, що навчання – безкоштовне.
-Які предмети ти вивчаєш у португальському університеті?
-Press workshop, Design and visual communication, PR and communication, Business and communication.

-Які відносини вибудовуються із тамтешніми студентами?
-Класно вибудовуються стосунки з іноземними студентами. Багато з них із Бразилії і вони володіють англійською. Тому, зазвичай, вечірки та різноманітні заходи ми проводимо разом. А ще, для студентів тут діють багато знижок з нагоди різних свят та заходів.
-Які переваги вбачаєш для себе під час навчання за кордоном?
-Серед плюсів, звичайно, мій досвід. З України я тут одна, тому навчаюся самостійності, до того ж, розвиваю знання англійської. Хоча тут мало хто розмовляє англійською, а португальська доволі складна.

-Чи сумуєш ти за Україною?
-Звичайно, я сумую за нашим менталітетом, тому що тут люди дуже відрізняються. У мене зараз багато знайомих з Бразилії і вони надзвичайно харизматичні та гіперемоційні. Обійми та поцілунки – це перше, що вони роблять, що не характерно для українців.
-Чи порадила б ти своїм одноліткам долучатися до програми мобільності?
-Так, звичайно. Це хороша можливість для тих, хто може говорити, хто не боїться самостійності і знайомства з новими людьми.
Більше дізнавайтеся у відеоінтерв’ю.
Спілкувалися здобувачі ОП «Медіакомунікації та PR» Артем Трофимчук та Михайло Андрощук