Протягом тижня (25-30 червня 2023 року), Університет Вітовта Великого у м. Каунас (Литва) став центром зібрання провідних експертів та фахівців із питань вдосконалення викладацької майстерності в рамках проєкту UTTERLY.

Луцький національний технічний університет представила професорка Наталія Вавдіюк.

Проект

Гостей привітав Ректор Університету Вітовта Великого, професор Юозас Аугутіс, який у своєму вітальному слові поділився історією створення та розвитку ЗВО, а також зазначив, що навчальний заклад є одним із найбільш ліберальних університетів Литви.

Протягом тижня учасники конференції дізнавалися про структуру та менеджмент освітньої діяльності в Університеті Вітовта Великого (проректор з навчальної роботи, доктор Симона Пілкене), систему безперервного навчання (керівник навчального відділу, Микола Лукошєне, та начальник Центру розвитку професійних компетенцій, доктор Айсте Рагаускайте), напрями професійного розвитку викладачів у системі забезпечення якості освіти (доктор Ізабелє Савіцкене), принципи політики управління персоналом та важливість професійного розвитку викладачів (керівник відділу управління людськими ресурсами Марія Каросайте), напрями поширення інформації щодо розвитку професійних компетенцій у спільноті академічного та неакадемічного персоналу (Гінтаре Вісоцькіте).

Під керівництвом Раймонди Зінкявічене та Габріели Відуоліте з Центру навчання та розвитку професійних компетенцій, учасники проєкту склали карти викликів та можливостей щодо розвитку професійних компетентностей, а керівник Центру комунікації та трансферу технологій, Едвінас Саміс, презентував прототипи, розроблені дослідниками Університету, та організував дискусію щодо напрямів співробітництва між наукою та бізнесом.

Своєю чергою, учасники проєкту UTTERLY презентували свої університети та особливості професійного розвитку викладачів. У рамках зустрічей з керівництвом Університету Вітовта Великого та українські партнери обговорили перспективні напрями міжнародної співпраці.

Також партнер із Центру викладання та навчання у вищій освіті Університету Байройта (Німеччина) Ніколай Тойфель розповів про систему неперервного підвищення кваліфікації викладачів у закладах вищої освіти у їхній державі. Його колега, Надін Яхманн, презентувала проєкт XRCampus та можливості використання доповненої реальності (XR) в освіті.

Ми переконані, що участь команди проєкту UTTERLY у цій події в Університеті Вітовта Великого була надзвичайно цінною для обміну знаннями та досвідом між університетами. Захід став платформою для вивчення передових підходів до викладання та розвитку професійних компетенцій, а також посприяв підтримці міжнародної співпраці в умовах воєнного стану.

Команда UTTERLY

Відділ іміджу та промоції ЛНТУ