Ви б хотіли розширити свою наукову комунікацію з колегами з університетів ЄС , але не знаєте як це зробити?

Матеріалознавство

Один з доступних та простих інструментів – це зареєструватися у асоціації COST(Європейське співробітництво в галузі науки та техніки). COST фінансує дослідницькі та інноваційні мережі. Дії COST допомагають об’єднати дослідницькі ініціативи в Європі та за її межами, дозволяють науковцям та інноваторам розвивати свої ідеї у будь-якій галузі науки та технологій, ділячись ними з колегами. Дії COST – це мережі, що працюють за принципом «знизу вгору» і діють протягом чотирьох років, сприяють дослідженням, інноваціям і кар’єрі дослідника.

Матеріалознавство

Як це працює на практиці ділиться завідувач кафедри матеріалознавства ЛНТУ Микола Мельничук«Потрібно дві речі: бажання і знання англійської. Далі необхідно зареєструватися на електронній платформі E-COST https://www.cost.eu/ і знайти конкретну предметну сферу з діючих проектів, яка відповідає вашим науковим інтересам. У моєму випадку проект «Waste biorefinery technologies for accelerating sustainable energy processes». Доєднатися до проектів COST може будь-який науковець з України лише натиснувши кілька клавіш на клавіатурі, тим більше, у 2022 році ми стали повноправними учасниками COST».

Матеріалознавство Матеріалознавство

«Ставши учасником COST, я також номінувався на учасника management committee. Відповідно, кожен учасник має доступ з фінансуванням до усіх заходів, які проводяться в рамках конкретного COSTAction, а сааме: два рази на рік спільні семінари з представленням результатів дослідження; конференція раз на рік; можливість отримати фінансування на наукове стажування у будь-якому партнерському університеті ЄС і асоційованих членів», - розповідає науковець.

Матеріалознавство Матеріалознавство

Власне, 18-19 квітня Микола Мельничук брав участь у координаційній нараді та семінарі у місті Стамбул у товаристві 42 учасників з 24 країн Європи. У перший день у кампусі Технічного університету Стамбула відбулася координаційна нарада, де обговорювали поточний стан та плани на майбутнє. Після обіду була сесія постерів з результатами дослідження та дискусійний майданчик для обміну ідеями, думками, обговорення співпраці.

Матеріалознавство Матеріалознавство Матеріалознавство

Наступного дня відбувалася презентація результатів діяльності наукового центу Scientific and Technological Research Council of Turkey (TUBITAK) поряд зі Стамбулом, у якому працюють над різними науковими проектами 10000 співробітників. Зокрема, у тій темі, яка дотична до нашого проекту - це переробка відходів та отримання на їхній основі матеріалів, отримання біопалива, «зелений водень - працюють 2 тисячі науковців.

Всі кошти, каже науковець, пов’язані з участю у заходах після завершення мобільності будуть відшкодовані з бюджету COST: «Можливість, як на мене, чудова для інтеграції у наукову спільноту цивілізованого світу. Ще один приємний бонус, який порадував: поряд з готелем - прапор рідної України, а кацапська ганчірка відсутня. Спільно зміцнюємо наш потенціал до Перемоги!».

Завідувач кафедри матеріалознавства Микола Мельничук