Ви б хотіли розширити свою наукову комунікацію з колегами з університетів ЄС , але не знаєте як це зробити?
Один з доступних та простих інструментів – це зареєструватися у асоціації COST(Європейське співробітництво в галузі науки та техніки). COST фінансує дослідницькі та інноваційні мережі. Дії COST допомагають об’єднати дослідницькі ініціативи в Європі та за її межами, дозволяють науковцям та інноваторам розвивати свої ідеї у будь-якій галузі науки та технологій, ділячись ними з колегами. Дії COST – це мережі, що працюють за принципом «знизу вгору» і діють протягом чотирьох років, сприяють дослідженням, інноваціям і кар’єрі дослідника.
Як це працює на практиці ділиться завідувач кафедри матеріалознавства ЛНТУ Микола Мельничук: «Потрібно дві речі: бажання і знання англійської. Далі необхідно зареєструватися на електронній платформі E-COST https://www.cost.eu/ і знайти конкретну предметну сферу з діючих проектів, яка відповідає вашим науковим інтересам. У моєму випадку проект «Waste biorefinery technologies for accelerating sustainable energy processes». Доєднатися до проектів COST може будь-який науковець з України лише натиснувши кілька клавіш на клавіатурі, тим більше, у 2022 році ми стали повноправними учасниками COST».
«Ставши учасником COST, я також номінувався на учасника management committee. Відповідно, кожен учасник має доступ з фінансуванням до усіх заходів, які проводяться в рамках конкретного COSTAction, а сааме: два рази на рік спільні семінари з представленням результатів дослідження; конференція раз на рік; можливість отримати фінансування на наукове стажування у будь-якому партнерському університеті ЄС і асоційованих членів», - розповідає науковець.
Власне, 18-19 квітня Микола Мельничук брав участь у координаційній нараді та семінарі у місті Стамбул у товаристві 42 учасників з 24 країн Європи. У перший день у кампусі Технічного університету Стамбула відбулася координаційна нарада, де обговорювали поточний стан та плани на майбутнє. Після обіду була сесія постерів з результатами дослідження та дискусійний майданчик для обміну ідеями, думками, обговорення співпраці.
Наступного дня відбувалася презентація результатів діяльності наукового центу Scientific and Technological Research Council of Turkey (TUBITAK) поряд зі Стамбулом, у якому працюють над різними науковими проектами 10000 співробітників. Зокрема, у тій темі, яка дотична до нашого проекту - це переробка відходів та отримання на їхній основі матеріалів, отримання біопалива, «зелений водень - працюють 2 тисячі науковців.
Всі кошти, каже науковець, пов’язані з участю у заходах після завершення мобільності будуть відшкодовані з бюджету COST: «Можливість, як на мене, чудова для інтеграції у наукову спільноту цивілізованого світу. Ще один приємний бонус, який порадував: поряд з готелем - прапор рідної України, а кацапська ганчірка відсутня. Спільно зміцнюємо наш потенціал до Перемоги!».
Завідувач кафедри матеріалознавства Микола Мельничук