У Волинському краєзнавчому музеї відбулася презентація сайту меморіального проєкту «Небесний легіон Волині».

Його метою є узагальнення та збереження історичних фактів, інформації про загиблих у війні з росією волинян, вшанування та увіковічення подвигу українських воїнів шляхом залучення учнівської молоді до дослідницько-пошукової діяльності.

проект

Партнери проєкту – Волинська обласна МАН, Луцький національний технічний університет, ВНУ імені Лесі Українки, за підтримки Народного депутата України Ірини Констанкевич та БФ Ігоря Палиці «Тільки разом».

Участь у заході взяла проректор з НПР та досліджень ЛНТУ Олена Лютак.

проект

Презентувала ідею директор Волинської обласної Малої академії наук Тетяна Михалюк, із промовами та подяками до ініціаторів проекту звернулися професор, академік, Президент Малої академії наук Станіслав Довгий, голова правління Фонду «Тільки разом» Катерина Шкльода, депутат Верховної ради України Ірина Констанкевич, перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Наталія Матвіюк, яка відзначила розробників сайта почесними грамотами, ректор ВНУ імені Лесі Українки Анатолій Цьось, директор Волинського краєзнавчого музею Оксана Важатко та голова Луцької міської організації Спілки воїнів АТО Волині Олег Кобилинський.

проектпроект

Загалом проект націлений на пошук, збір та систематизацію даних про загиблих захисників та створення бази даних про полеглих волинян задля збереження історичної пам’яті і проведення подальших наукових досліджень. Окрім того, ініціатива покликана вшанувати та увіковічити подвиг українських воїнів шляхом залучення учнівської молоді до дослідницько-пошукової діяльності, вивчити події війни через життєписи її учасників, популяризувати шанобливе ставлення до професії Захисника України, а також сприяти видавництву меморіальних книг пам’яті про загиблих воїнів-волинян.

проектпроект

Фото - ІА "Волинські новини"