Перейти до основного вмісту

ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ-ХАКАТОНУ
У ЛУЦЬКОМУ НТУ

У відповідь на виклик сучасності щодо взаємодії бізнесу, освіти і науки, продовжується активна співпраця кафедри інженерної та комп’ютерної графіки з підприємствами, установами та організаціями.

Протягом 16–18 листопада нинішнього року у стінах Луцького національного технічного університету за сприяння IT-компанії EventSoft та бренда Intention відбувся конкурс-хакатон під назвою Hackathon Intention`s Furniture.

 

Рекламний банер хакатону

Хакатон – це новий формат роботи молоді, який передбачає динамічну роботу – мозкові штурми, аналіз проблем, дискусії, пошук нових рішень. Його суть полягає в тому, щоб напрацювати багато цікавих ідей і знайти шляхи вирішення проблем, які турбують. Іншими словами, хакатон – це майданчик для співпраці активістів і підприємців, які ставлять перед собою завдання задля усунення соціальних і бізнес-проблем.

Хакатони відбуваються майже щодня і все більше різнопрофільних спеціалістів беруть у них участь. Цей формат виступає потужним інструментом для персонального та професійного розвитку, тому що:

1. Дуже жорсткі часові рамки. В умовах дефіциту часу людина вчиться оперативно працювати в команді, долати стрес, планувати, делегувати повноваження та правильно розставляти пріоритети.

2. Орієнтованість на результат. Людина звикає мислити за категоріями «проблема – спосіб вирішення», а не «запитання – відповідь».

3. Конкуренція. Людина розуміє, які навички і знання є корисними, як їх можна застосувати, усвідомлює, у чому потрібно розібратися краще, отримує стимул рости професійно.

Завданням конкурсу Hackathon Intention`s Furniture була розробка творчих проектів зі створення особливих меблів (типу трансформер), що відповідають критеріям:

? функціональність – продукт має відповідати функціональному призначенню, яке в нього заклали;

? естетичність – продукт використовується як елемент декору для інтер’єру;

? екологічність – продукт не повинен містити матеріалів, виробництво яких шкодить оточуючому середовищу та експлуатація яких не завдає шкоди здоров’ю людини;

? трансформаційність – продукт легко перетворюється із одного функціонального навантаження в інше;

? ергономічність – продукт комфортний для тіла;

? надійність – продукт зберігає у часі в установлених межах значення всіх параметрів, які характеризують здатність виконувати потрібні функції в заданих режимах та умовах застосування, технічного обслуговування, зберігання та транспортування.

Відповідно до умов проведення хакатону було зареєстровано 8 мультифункціональних команд, що включали студентів різних спеціальностей: дизайнерів, архітекторів, механіків, автомобілістів, фахівців сфери ІТ-технологій.

Серед учасників за підтримки менторів: Володимира Величка, Ігоря Головачука, Ігоря Бурчака, Костянтина Волкова та Наталії Ісаєвої, тривала запекла боротьба за головний приз протягом 48 годин.

 

У процесі роботи

18 листопада відбулися фінальні презентації розроблених проектів.

 

Захист проекту команди №1:
Кузнєцова Зоряна, Созонік Лідія, Щуцька Ольга, Дубняк Катерина, Куліш Вікторія

 

Захист проекту команди №2:
Ваврик Максим, Пашук Юрій, Рибачук Олександр

 

Захист проекту команди №3:
Шкабко Анна, Шамрай Марина, Панасюк Катерина, Герасимчук Роман

 

Захист проекту команди №7:
Клекоцюк Анастасія, Петрова Вікторія, Петрова Юлія, Федоренко Вікторія

 

Захист проекту команди №8:
Шумік Богдан, Савчук Олександр, Костюк Володимир

 

Загальне фото учасників хакатону та членів журі

У результаті ґрунтовного оцінювання серед запропонованих проектів члени журі визначили переможця – це команда №8 із потужним трансформаційним продуктом, сформована із студентів групи АТ-21 машинобудівного факультету.

Отже, головний приз розміром 3000 гривень із мотивуючими словами переможцям хакатону: Богдану Шуміку, Олександру Савчуку, Володимиру Костюку, вручив CEO IT-компанії EventSoft Костянтин Волков.

Насправді перемогла дружба, кожна команда унікальна і неповторна як за складом учасників, так і за креативністю ідей, проте як у будь-якому змаганні переможець має бути один.

У найближчому майбутньому кожен із учасників Hackathon Intention`s Furniture зможе долучитись до Start up проекту Intention`s Furniture та стати частинкою сильної команди.

Викладачі кафедри інженерної
та комп’ютерної графіки