Проведено підготовчі роботи щодо створення агрополігону Луцького НТУ

Силами студентів та співробітників кафедри аграрної інженерії та кафедри екології та агрономії були виконані польові роботи з підготовки створення агрополігону Луцького національного технічного університету.

Метою формування агрополігону  є покращення умов та поліпшення якості підготовки спеціалістів у галузі АПК, зокрема студентів спеціальностей «Агроінженерія» та «Агрономія», шляхом практичного вивчення процесів ґрунтообробки, застосування пестицидів та добрив, проведення агротренінгів.

Підготовка спеціалістів за спеціальністю «Агроінженерія» та «Агрономія» ведеться, в основному, для задоволення потреб агровиробників регіону Волинської та суміжних областей. Основними вимогами роботодавців є перехід від традиційної теоретичної підготовки спеціалістів до поглибленого вивчення практичних аспектів та сучасних технічних агровиробництв, формування відповідних компетенцій у студентів-випускників.

Реалізувати ці вимоги роботодавців можливо шляхом проведення практичної частини навчання в «полі». Тому пропонується розробити на території Луцького НТУ агрополігон для навчання та практикування у роботі з аграрною технікою. Фактично, даний полігон є навчальною лабораторією під відкритим небом.

Окрім того, створення такого полігону дозволить більш активно і цілеспрямовано залучати представників фірм, що виробляють сільськогосподарську техніку для проведення тренінгів та презентацій. Це дасть змогу студентам та викладачам університету бути більш поінформованими щодо новітніх тенденцій у агровиробництві.

Результати створення та використання агрополігону у забезпеченні позитивного іміджу університету, залученні нових абітурієнтів за спеціальностями «Агроінженерія» та «Агрономія», що особливо важливо в умовах жорсткої конкуренції із ВНЗ сусідніх регіонів, задоволенні потреб роботодавців та, як наслідок, розширення співпраці з ними, пропагуванні серед молоді традиційних національних цінностей щодо агросфери та зайнятості у ній.

Колектив кафедр аграрної інженерії і екології та агрономії