22 травня 2024 року на кафедрі фізики та вищої математики ЛНТУ, завдяки налагодженій міжнародній співпраці та сприяння декана факультету митної справи, матеріалів та технологій д.т.н., професора Валентини Ткачук, відбулася онлайн-лекція на тему «Принципи квантових технологій» відомого вченого-фізика, професора Політехнічного університету м. Барі (Італія) Вінченцо Берарді.

Фізика

Організаторами та спікерами зустрічі були завідувач кафедри фізики та вищої математики к.ф.-м.н., доцент Дмитро Захарчук, д.ф.-м.н., професор кафедри фізики та вищої математики Сергій Луньов та к.ф.-м.н., доцент кафедри електроніки та телекомунікацій Микола Хвищун.

ФізикаФізика

На лекції були присутні здобувачі вищої освіти першого курсу освітніх програм «Матеріалознавство», «Індустріальний інжиніринг та менеджмент», «Електроніка», «Автомобільна електроніка» і «Телекомунікації та радіотехніка».

Фізика

Лектор детально розповів про принципи квантових технологій, таких як суперпозиція, заплутаність, когерентність та декогерентність. Також у цікавій та доступній формі були розкриті питання квантової комунікації і криптографії, квантових комп’ютерів, технології квантових сенсорів та квантової метрології. Зустріч проводилася англійською мовою. Виступ професора Вінченцо Берарді виявив неабиякий інтерес у слухачів і викликав багато цікавих запитань до італійського колеги.

ФізикаФізикаФізика

Лекція була проведена на високому науково-практичному рівні, що дало можливість здобувачам освіти здобути необхідні загальні та спеціальні компетентності.

Кафедра фізики та вищої математики