Ректор Луцького НТУ – на III Форумі ректорів технічних університетів Польщі та України

Разом із керівниками технічних ЗВО України, ректор Луцького національного технічного університету Петро Савчук бере участь у зустрічі з польськими партнерами на III Форумі ректорів технічних університетів Польщі та України. Захід відбувається на базі Академії технічних та гуманітарних наук у місті Бєльсько-Бяла (Польща).

Із вступним словом на Форумі виступили голова Конференцій ректорів технічних університетів Республіки Польща проф. Тадеуш Сломка та голова ради ректорів Асоціації вищих технічних навчальних закладів України проф. Михайло Згуровський. У своїх промовах вони зачепили актуальну тему процесів реформування систем вищої технічної освіти в Польщі та Україні, а також їх відповідність тенденціям розвитку європейської вищої технічної освіти.

Крім того, учасники Форуму мали нагоду обговорити основні тематичні напрямки розвитку вищої освіти. Серед них, загальна характеристика та проблеми в організації освітньої діяльності європейського вищого технічного закладу лідерського типу; програми типу «подвійний диплом»; європейська акредитація інженерної освіти, європейська сертифікація інженерів; європейська система гарантій якості вищої технічної освіти; можливості програми ЄС Еразмус+ для університетів України та республіки Польщі – добрий старт для розбудови довготривалого співробітництва; міжнародна та зовнішньоекономічна діяльність як фактор інтернаціоналізації сучасного європейського технічного університету лідерського типу.

Разом з тим, ректори обговорили реалізацію концепції «трикутника знань» (освіта-наука-інноватика) в технічних університетах Польщі та України; європейське мережування старт-ап шкіл та формування спільних інноваційних середовищ; міжнародне українсько-польське співробітництво в європейському дослідницькому просторі; досвід використання ефективних механізмів спільного залучення вчених університетів України і Польщі до європейських дослідницьких програм; сприяння розвитку лідерських навичок серед студентів Польщі та України на сучасному етапі – з особливим акцентом на ролі студенток (гендерний акцент).

Інформаційний відділ Луцького НТУ