Перейти до основного вмісту

Ректор Луцького НТУ підписав угоду про співпрацю із німецькою Асоціацією «APPOLO e.V.»

Ректор Луцького національного технічного університету Петро Савчук здійснив робочу зустріч із представниками Асоціації з проектів в галузі екології, сільського господарства та розвитку села в Східній Європі «APPOLO e.V.», у ході якої була підписала угода про співпрацю.

У зустрічі також взяли участь проректор із науково-педагогічної роботи Олена Ковальчук та декан машинобудівного факультету Ігор Цизь.

Передусім Петро Савчук подякував за можливість співпрацювати і долучати студентів до практики на закордонних підприємствах: «Дякуємо за хороші можливості для нашого університету, ми багато зробили для того, аби почати реальну співпрацю. Це для нас важливо, адже ми шукаємо точки дотику із різними закордонними університетами, підприємствами та структурами, які об’єднують молодь усього світу. Думаю, що ми максимально наситимо договір конкретикою і зробимо нашу співпрацю плідною».

Подякували за можливість познайомитися із керівництвом Луцького НТУ та студентами  представники «APPOLO e.V.». Вони висловили готовність допомагати молоді із вивченням німецької мови та надавати цікаві пропозиції щодо проходження практики і стажування, а також посилювати співпрацю із Луцьким НТУ та долучати до нових проектів.

Найважливішим етапом перемовин стало підписання договору про співпрацю. Після офіційної частини, делегація із Німеччини зустрілася зі студентами, аби детальніше розповісти їм про програму, її умови та відбір учасників.

Так, Асоціація «APPOLO e.Vрогр заснована в Байройті у 1991 році 6-ма студентами. Нині вона включає 115 членів і має офіс у Берліні. У реалізації рограмм беруть участь 3 керівники, а також задіяні 1 координатор, 1 проектменеджер, 7 членів-добровольців ради директорів, волонтери. Загалом участь у рограммах практики щорічно беруть понад 90 студентів зі Східної Європи. Нині Асоціація має ЗВО-партнерів в Україні та Білорусі, зокрема у Тернополі, Білій-Церкві, Мелітополі і тепер у Луцьку, а також у Гродно, Вітебську, Мінську та Горках.

Практика АПОЛЛО включає у себе такі особливості: особисті та професійні кваліфікації; індивідуальне розміщення на підприємстві за фахом практикантів; індивідуальне кураторство; життя в німецькій родині; курс німецької мови; семінари та екскурсії; безкоштовна участь у програмі. До участі у програмі можуть долучатися студенти спеціальностей: агрономія, тваринництво, ветеринарія, механізація, економіка, переробка продуктів харчування та ін..

Відбір студентів відбувається у два етапи: перший – у жовтні-листопаді, стосується професійної та особистісної компетенцій; другий – у лютому-березні, стосується мовної компетенції. Відбірна комісія складається із керівників програми АПОЛЛО, фермера, викладача німецької мови та куратора.

Власне практика на підприємствах Німеччини триває 4 місяці і включає семінари, усний заключний іспит і письмовий звіт про практику на німецькій мові. Впродовж проходження практики студенти мають можливість працювати на с/г підприємствах та проживати на території землі Бранденбург; працювати 40 годин на тиждень; отримати місце проживання, харчування та кишенькові кошти (280€) за рахунок підприємства; АПОЛЛО забезпечує страхування, організовує семінари, екскурсії та проїзд до України (студент оплачує лише дорогу до Берліна).

Що стосується підприємств-партнерів АПОЛЛО, то це великі, сімейні, екологічні та стандартні, які займаються тваринництвом, виробництвом молока, садівництвом, птахівництвом тощо.

Таким чином,  протягом чотирьох місяців студенти отримують знання та досвід на сільськогосподарських підприємствах Німеччини та відвідують навчальні семінари. На закінчення навчання учасники програми складають іспит, на підставі результатів якого, отримують сертифікати.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ