«РОБОТУ ЗАВЖДИ БУДЕ МАТИ ТОЙ, ХТО ЇЇ ШУКАЄ»

10 травня 2017 року заняття для студентів факультету бізнесу провели фахівець відділу активної підтримки безробітних Луцького міського центру зайнятості Інна Матвіюк та головний спеціаліст Луцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Світлана Прус.

На заході студенти розглядали та коментували Кодекс Законів «Про працю», а саме ті аспекти, з якими повинні бути обізнані майбутні шукачі роботи. Пані Інна розповіла про особливості роботи Луцького міського центру зайнятості та профорієнтацію і, зокрема, про можливість визначити свої схильності завдяки тесту Голланда. Лекторка продемонструвала відеоролики, які інформували студенів про складання резюме, як вести себе на співбесіді, яку заробітну плату озвучувати при співбесіді на роботу, обґрунтувати, чому саме ви повинні отримати цю посаду, що таке досягнення і як їх грамотно презентувати роботодавцю, критерії вибору роботи тощо.

Загалом заняття відбулося у форматі активного двостороннього діалогу та залишило позитивні враження у студентів.

«Сьогодні надзвичайно актуальною стає проблема зайнятості серед молоді та студентства, адже більшість роботодавців шукають працівників із значним стажем роботи. Що ж робити у такому випадку молодим людям, які не мають стажу роботи, не вміють складати резюме і вперше намагаються влаштуватись на роботу? Не тільки на ці питання, а й на багато інших змогли дати відповідь працівники Луцького міського центру зайнятості та Луцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Світлана Богданівна розповіла про всі аспекти трудового законодавства України, описала ситуації в яких може опинитись молода людина, якщо не знатиме свої права та обов’язки на роботі; дала поради як діяти, якщо вас хочуть незаконно звільнити чи відмовляються без обґрунтування прийняти на роботу. Головне не боятися і завжди відстоювати свої права!», – ділиться враженнями студентка групи МО-22 Савош А.

«Працівник Луцького міського центру зайнятості розповіла про основні послуги центру, такі як надання безкоштовних консультацій, навчання, тренінгів, тестування – тобто все необхідне для того, щоб молода людина змогла підібрати професію, яка буде їй до душі. Ми мали змогу ознайомитись з новинкою центру зайнятості – мультиплікаційними короткими навчальними фільмами. Інна Сергіївна зазначила, що роботу завжди можна знайти, особливо студенту, який не має досвіду роботи, але має амбіції та бажання працювати», – додає студентка групи МО-22 Близнюк В.

Наприкінці бесіди студентам запропонували екскурсію центром зайнятості, який знаходиться за адресою вул. Ярощука, 2.

Ця зустріч надихнула студентів, допомогла дізнатися багато нового та змусила повірити, що робота зможе приносити задоволення та насолоду, якщо вона буде підходити саме Вам.

Неля Герасимяк,
доцент кафедри менеджменту та маркетингу