Перейти до основного вмісту

РОЗРОБКА БУКЛЕТА-КАЛЕНДАРЯ
«ПРАВИЛА АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ
ПЕРШОКУРСНИКА» У ЛУЦЬКОМУ НТУ

У межах Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP із вересня нинішнього року у Луцькому НТУ розпочато розробку буклета-календаря «Правила академічної доброчесності першокурсника». Очільником проекту є доцент кафедри дизайну Луцького НТУ Наталія Скляренко, яка виграла у вересні 2017 року Грант за програмою «Академічна доброчесність – для університетів» за сприяння Американських Рад з міжнародної освіти.

Цього року вперше для першокурсників Луцького НТУ буде розроблено ПРАВИЛА ДОБРОЧЕСНОСТІ, які спрямовані на формування моральних та етичних цінностей у академічному середовищі.

Запропонований проект є актуальним для системи вищої освіти, яка є завершальною ланкою у формуванні свідомості громадян українського суспільства. У ланці формування доброчесності «дитячий садочок – загальноосвітня школа – вищий навчальний заклад – суспільство» проект відіграє вирішальну роль як індикатор змін у вищій освіті та у суспільстві в цілому. Він спрямований на формування основ академічної доброчесності студентів-першокурсників (цільова аудиторія), саме тих, хто прийшов із загальноосвітніх шкіл та середніх спеціальних закладів, та ще не знайомі із специфікою організації життєдіяльності вищої школи.

 

Важливість проекту полягає у наступному:

? по-перше, це перший варіант сформованих правил доброчесності студента для Луцького НТУ, поданих у ігровій формі;

? по-друге, форма річного настільного календаря з порадами для чесного життя і навчання в академічному середовищі представляє необхідну річ для студентів і разом із тим – це естетична дизайн-форма, що надихає на творчість та приносить радість;

? по-третє, це можливість отримання рефлексії від студентів, що дозволить корегувати сформовані правила доброчесності.

 

Проект передбачає розробку «Правил академічної доброчесності першокурсника», які подані у формі річного календаря з використанням ігрового елементу pop-up та правилами-порадами доброчесності (з емоційним забарвленням). Ці правила повинен отримати кожен першокурсник до початку першої сесії. А цього року в Луцькому НТУ на першому курсі навчається понад 1000 студентів. Маємо надію, що буклет-календар стане настільним предметом на робочому місці студента.

 

Буклет-календар «Правила академічної доброчесності першокурсника» забезпечить:

1) оперативне сповіщення студентів-першокурсників про академічну доброчесність через буклет-календар;

2) виокремлення найбільш актуальних для навчального закладу питань доброчесності у ігровій формі;

3) акцентування на питаннях доброчесності у навчальному процесі та залучення студентів та викладачів до активного спілкування через годину куратора.

Проект розрахований на отримання довгострокових результатів:

1) виховання доброчесних якостей студентів із першого курсу та залучення до цього процесу викладачів;

2) моральна присяга перед випробуванням чесності у навчанні під час щорічного вручення Правил доброчесності у межах Посвяти у студенти Луцького НТУ (повинна стати традицією нашого університету);

3) прогнозоване зменшення випадків недоброчесності у академічному середовищі за рахунок створення буклетів-календарів для усіх студентів навчального закладу, а не лише для першокурсників;

4) розвиток креативного мислення студентів на основі запровадження постійного конкурсу на дизайн-розробку «Правил академічної доброчесності».

До роботи над проектом залучено студентів факультету будівництва і дизайну. Активну участь беруть студенти-графіки ІІІ–ІV курсів кафедри дизайну, серед них: Лілія Колотюк, Богдана Чугай, Ірина Недільська, Денис Шолудько та інші. Триває формування правил доброчесності та створення власне буклета-календаря.

 

На світлинах представлено студентів за роботою, а також обговорення правил доброчесності та способів їх презентації у колі кафедри дизайну. Незабаром відбудеться визначення найкращої студентської розробки, яка і з’явиться цього року у наших першокурсників. Щорічне ознайомлення студентів із правилами доброчесності в ігровій формі, підсилене присягою під час Посвяти у студенти нашого університету, забезпечить неперервний процес укорінення в свідомості студентів поданої інформації. А користування календарем – наявність у полі зору цих правил весь рік.

Наталія Скляренко,
доцент кафедри дизайну