Розширення правових компетенцій студентів факультету бізнесу

2 жовтня 2019 р. відбулася зустріч студентів факультету бізнесу з представниками Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Волинській області, головними спеціалістами відділу розгляду звернень та забезпечення діяльності комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Марією Михайлівною Місюк та Ярославом Ярославовичем Букало.

Марія Михайлівна, котра до речі є випускницею спеціальності «Економіка підприємства» нашого університету, розповіла про повноваження, які реалізує управління юстиції, його структуру, а також детально доповіла про особливості роботи свого підрозділу. Від спеціаліста студенти довідалися про процедуру державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, про те, що собою представляють Державний реєстр речових прав на нерухоме майно та Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Також було приділено увагу системі безоплатної правової допомоги та, зокрема, загальнонаціональному просвітницькому проекту «Я маю право?». Довідалися студенти й про сервіс SMS-маяк, який дозволяє відстежувати зміни статусу об’єктів нерухомого майна за номером в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Ярослав Ярославович у своєму виступі акцентував увагу на процедурах державної реєстрації бізнесу та громадських формувань. Спеціаліст розповів як легалізувати свою справу, зареєструвати фізичну особу-підприємця. Увага була приділена також класифікатору видів економічної діяльності та порядку реєстрації юридичної особи. Зацікавила студентів також тема рейдерства та причини його розвитку.

В цілому зустріч пройшла у форматі активного діалогу студентів із фахівцями та, безумовно, сприяла розширення професійного світогляду молоді.

Заступник декана ФБ Юрій Фесіна