У стінах Луцького національного технічного університету відбулося планове засідання вченої ради, під головуванням ректора Ірини Вахович.
На порядку денному цього разу було шість питань, серед яких Про стан та перспективи розвитку кафедри військової підготовки в ЛНТУ. Головним доповідачем був завідувач кафедри Павло Турсумуратов.
Усі ми розуміємо, наскільки важливою є підготовка висококваліфікованих військових, бо саме від них нині залежить наше вільне майбутнє. Тож про те, як відбувається навчання на кафедрі і чим можемо пишатися, розповів Павло Турсумуратов.
Зокрема, на кафедрі військової підготовки ЛНТУ здійснюється навчання за програмою підготовки офіцерів запасу за трьома військово-обліковими спеціальностями: бойове застосування підрозділів механізованих частин та з’єднань; бойове застосування підрозділів наземної артилерії; організація морально-психологічного забезпечення військ (сил).
Обов’язковим елементом підготовки є комплексі практичні заняття з виїздом на стрільбище. Зазвичай вони відбуваються влітку, тож і цього року, вони мають відбутися у той же період.
Нині на кафедрі налічуються 153 курсантів, які уже невдовзі стануть офіцерами запасу. Загалом же, з 2018 року кафедра випустила 239 випускників за усіма військово-обліковими спеціальностями. Примітно, що 53% з числа випускників кафедри, проходять військову службу, серед них чимало нагороджених орденами та медалями.
Завідувач кафедри відзначив, що працює над вивченням можливості відкрити ще три нові спеціальності, а саме: командир взводу БПЛА; командир протитанкового взводу; командир автомобільного взводу.
«Ми готуємо справжніх патріотів і ті показники та статистика, які ми сьогодні бачимо, говорять самі за себе», - зауважила ректор після заслуховування доповіді.
Разом із Павлом Турсумуратовим, Ірина Вахович обговорила ті перспективні напрями, за якими може здійснювати та підсилювати свою роботу кафедра військової підготовки, аби максимально сприяти захисту нашої держави та допомагати захисникам.
Водночас, концепцію національно-патріотичного виховання здобувачів вищої освіти ЛНТУ презентувала начальник відділу молодіжної політики та соціокультурної роботи Оксана Климовець.
Вона наголосила, що концепція передбачає систематичний і цілеспрямований підхід до формування національної свідомості, патріотичних почуттів та активної громадянської позиції. Саме такий підхід набуває особливого значення в умовах військової агресії рф в Україні і має визначальне значення в освітньому та виховному процесі здобувачів вищої освіти ЛНТУ.
Реалізація основних принципів і завдань виховної роботи в університеті здійснюється за сімома найважливішими напрямами, тож про проведення різноманітних національно-патріотичних заходів та залучення до них студентства й розповіла Оксана Климовець. Серед таких акцій: благодійна та волонтерська діяльність, майстер-класи, лекції та зустрічі, підтримка військових на передовій та у госпіталях, допомога онкохворим діткам, виставки, аукціони та масові обласні й міські патріотичні заходи тощо.
Загалом такі івенти влаштовують представники усіх факультетів та кафедр, які також долучаються до масштабних загальноуніверситетських подій.
Насамкінець, учасники засідання обговорили правила прийому та особливості вступу у 2023 році разом із відповідальним секретарем приймальної комісії Іриною Бандурою, а також розглянули виконання ухвал та низку положень.