Перейти до основного вмісту

11.04.2023 стейкхолдер Андрій Ткачук, заступник начальника управління - начальник відділу економічного розвитку управління економічного розвитку, інвестицій, туризму та курортів департаменту економічного розвитку, зовнішніх зносин та з питань туризму і курортів Волинської обласної військової адміністрації поділився секретами розробки успішної стратегії сталого розвитку на прикладі Волинської області. Професор кафедри підприємництва, торгівлі та логістики Любов Ліпич запросила стейкхолдера до Луцького національного технічного університету.

Відкриту лекцію Андрія Ткачука відвідали здобувачі 1-3 курсів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти освітніх програм Облік та оподаткування, Економіка, Управління персоналом, Логістика, Економіка підприємства, Менеджмент, Маркетинг. Поряд із здобувачами були присутні викладачі Любов Ліпич, Оксана Полінкевич, Олена Завадська, Катерина Оксенюк, Наталія Тлучкевич, Наталія Василик, Микола Дзямулич.

Здобувачі зацікавилися цілями сталого розвитку, а також особливостями їхньої реалізації на прикладі Волинської області.

ПТЛПТЛ

Україна, як і інші країни-члени ООН, приєдналася до глобального процесу забезпечення сталого розвитку. Протягом 2016–2017 років тривав широкомасштабний процес адаптації ЦСР з урахуванням українського контексту. Створення національних стратегічних рамок для України на період до 2030 року відбувалось на основі принципу «нікого не залишити осторонь». Кожна глобальна ціль була переглянута, беручи до уваги специфіку національного розвитку.

ПТЛПТЛ

Забезпечення сталого розвитку є глобальним імперативом та особливо актуалізується для України з огляду на економічні, соціальні та екологічні виклики, що постають перед нею. Реформа децентралізації влади в Україні зумовила необхідність у конкретизації на регіональному рівні шляхів досягнення Цілей сталого розвитку (ЦСР), визначених у Національній доповіді «Цілі сталого розвитку: Україна», процес адаптації якої було завершено в 2017 році. Ініційоване Волинською областю за підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Інституту суспільно-економічних досліджень (ІСЕД) та у співпраці з Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні обговорення адаптованих завдань, показників для їх моніторингу та прогнозних значень фіналізувалося в регіональній доповіді «Цілі сталого розвитку: Волинь-2030», яка формує дорожню карту сталого розвитку регіону.

Оксана Полінкевич, завідувач кафедри підприємництва, торгівлі та логістики

Любов Ліпич, професор кафедри підприємництва, торгівлі та логістики