Перейти до основного вмісту

У Луцькому національному технічному університеті відбулася неординарна зустріч із адвокаткою, координаторкою Української Гельсінської спілки з прав людини в м. Рівне, членкинею Правління Асоціації юридичних клінік України Марією Цип’ящук.

Учасниками зустрічі стали студенти та викладачі кафедри права. Захід відбувся за ініціативи доцента, керівника юридичної клініки «Veritas» ЛНТУ Олександри Філюк.

Майбутні фахівці у сфері права мали надзвичайну можливість стати учасниками воркшопу та дізнатися усе про права людини та дискримінацію, позбутися міфіф та усталених міркувань про дискримінацію, а також навчитися виявляти елементи дискримінації у власному житті.

правоправоправоправоправо

«Сьогодні Марія розповість про дискримінацію та різні випадки із життя. Від себе хочу додати, що Марія, передусім, займається правами людини і в неї є неймовірна риса - вона дуже любить людей. Я би мріяла про те, щоб всі правозахисники дійсно щиро захоплювалися людьми, права яких захищають», - представила запрошену гостю Олександра Філюк.

Перш за все, Марія Цип’ящук розповіла аудиторії про себе, про здобуту освіту, роботу у юридичній клініці та дотичність до практичної діяльності уже під час навчання. Спікер поділилася передумовами, які сприяли її реалізації саме у сфері захисту прав людини і як вона переконалася, що саме у цій сфері  прагне продовжувати свій розвиток.

правоправоправоправоправоправо

«Після 2014 року багато що змінилося і відбулося багато подій, які змінили світ навколо нас. Тоді у Рівному ми відкрили громадську приймальню Української Гельсінської спілки з прав людини і уже десять років надаємо безоплатну правничу допомогу у питаннях дискримінації, захисту прав людини. Наша цільова аудиторія, найперше, це військові, ветерани та члени їхніх сімей, а також внутрішньо переміщені люди. Крім того, я особисто займаюся документуванням воєнних злочинів і документуванням жорстокого поводження і тортур людей, які побували в полоні», - ділиться спікерка.

Основною ж темою спілкування із молоддю стало питання дискримінації у сучасному світі.

«В житті, на жаль, можна дуже багато зустрітися із дискримінацією. Утім, вивчити її за одну годину нереально. Я відвідала безліч різних шкіл, міжнародних курсів, які тривали тижнями і місяцями й досі я не можу сказати, що я знаю все про дискримінацію. Але я хочу, щоб після цієї години ви хоча би почали задумуватися над тими ситуаціями, які ви спостерігаєте навколо себе і питати себе чи ця ситуація нормальна з точки зору прав людини, з точки зору недискримінаційного поводження», - зауважує Марія Цип’ящук.

правоправоправоправоправоправоправо

Так, впродовж воркшопу, студенти намагалися визначити, як вони оцінюють свій рівень знань про дискримінацію. Згодом, визначали, наскільки ж вони обізнані насправді. Разом із фахівчинею молодь зазирнула до законодавства про протидію дискримінації та форми, в яких вона може проявлятися, а також поговорили про те, що таке мова ворожнечі та як її не використовувати.

Обговоривши усі ключові аспекти поняття дискримінації та окресливши її втілення у реальному житті, студенти підсумували, чи насправді їхнє уявлення про дискримінацію змінилося і яким чином змінилися погляди, на здавалося б, буденні ситуації, які насправді мають форми дискримінації.

правоправоправоправоправоправоправоправоправо