Школярі перевірили чому вчать в Луцькому НТУ на комп’ютерній інженерії

Чи знаєте Ви, що не лише першокласники нової української школи граються Lego, але й студенти Луцького НТУ спеціальності «Комп’ютерна інженерія» освоюють таким чином робототехніку?

Але якщо в школі є лише цеглинки, то у нас – ще процесор, датчики, сенсори, тощо; крім конструювання студенти ще й програмують.

Отож, заняття Ніни Здолбіцької в групі КСМ-41 проходять цікаво та насичено, адже щотижня вони складають іншого робота.

Коли про це дізналися школярі, то захотіли перевірити як же «граються» у ЗВО. Тому 29 вересня 2018 року в Луцький НТУ завітали учні 1-А класу Луцької ЗОШ 20 разом із класоводом Ангеліною Мельник та батьками.

Викладачі кафедри комп’ютерної інженерії та кібербезпеки (Петро Пех, Ніна Здолбіцька та Світлана Лавренчук) разом зі студентами групи КСМ-41 продемонстрували школярам чому вчать в Луцькому НТУ.

Учні побачили робота Pololu 3рі, якого студенти «навчили» (запрограмували) знаходити найкоротший шлях у лабіринті. Спочатку робот пройшов весь лабіринт і дослідив його за допомогою вбудованих датчиків, а коли рухався лабіринтом вдруге, то вже «знав» найкоротший шлях, який «запам’ятав» при першому проході. Першокласники з цікавістю спостерігали за роботом і активно намагалися йому підказувати куди рухатися.

Пізніше учні познайомилися з роботом-змією, яка може повзати, а також «кусатися». Керувати роботом можна за допомогою пульта або смартфону, на якому встановлено потрібне програмне забезпечення. Кожен школяр спробував покерувати роботом та перевірити його функції. Всі намагалися «накормити» кобру. Було цікаво і весело.

Тепер першокласники, напевно, зрозуміли, на що можуть перетворитися їх 6 цеглинок Lego, якщо наполегливо вчитися. А для старшокласників нагадуємо: якщо Ви теж хочете «гратися» та програмувати – вчіть математику та фізику і будемо раді Вас бачити серед студентів нашої кафедри.

Світлана Лавренчук,

старший викладач кафедри комп’ютерної інженерії та кібербезпеки