В ЛНТУ відбувся тренінг з академічної доброчесності та відкритої науки за участі здобувачів освіти та викладачів одразу трьох факультетів в рамках проекту Erasmus+ OPTIMA, що реалізовується у нашому ЗВО.

OptimaOptimaOptima

Модератором заходу виступила декан факультету цифрових, освітніх та соціальних технологій Галина Герасимчук, координатор проекту OPTIMA в ЛНТУ: «Сьогодні у нас відбувається цікавий захід, який ми організовуємо одразу трьома факультетами, а це: факультет цифрових, освітніх та соціальних технологій, факультет транспорту та механічної інженерії і факультет аграрних технологій та екології. Ідея полягає у тому, щоби відбувся обмін досвідом магістрів, які пройшли навчальні курси з відкритої науки, із здобувачами бакалаврату задля покращення якості освіти та розширення їхнього світогляду, розумінням понять і термінів, які використовуються в освіті, в академічному середовищі щодо відкритої науки, доброчесності та прозорості».

OptimaOptimaOptimaOptimaOptimaOptima

Обмін досвідом, додає Галина Герасимчук, здійснюється в рамках реалізації проекту OPTIMA в ЛНТУ: «Ми є одним із партнерів консорціуму, куди входять 11 різних організацій і закладів освіти як України, так і закордонних представництв. Ми активно пропагуємо розуміння понять відкритої науки в академічному середовищі і дотримання принципів прозорості і чесності в освіті. Реалізуємо цей проект з 2021 року і триватиме він ще до 2024 року. Що дає цей проект? В нашому університеті ми змінили освітні програми, додали навчальні курси щодо відкритої науки, адже наші студенти повинні розуміти і працювати за принципами доброчесності. Ви, як здобувачі менших курсів, повинні знати, що університет дає вам можливості займатися і пошуковою дослідницькою діяльністю і відповідно, ви повинні розумітися на принципах доброчесності. Тому наші магістри, які уже пройшли такий тематичний курс, поділяться з вами своїм досвідом і знаннями щодо академічної прозорості, доброчесності і відкритої науки».

OptimaOptimaOptimaOptimaOptimaOptimaOptima

Із вітальною промовою виступив декан факультету транспорту та механічної інженерії Ігор Мурований, зазначивши, що сучасні технології дають можливість молоді полегшити свої зусилля, утім надзвичайно важливо вміти концентрувати власні вміння й знання та відстоювати професійну спроможність у наукових роботах.

OptimaOptimaOptimaOptimaOptima

«В ЛНТУ у вас є усі перспективи та можливості наукової діяльності. Я хотів би вам порадити менше уваги звертати на переваги штучного інтелекту і намагатися власну думку, власні знання та вміння концентрувати у написанні наукових робіт та досліджень. Скоро ви працюватимете над кваліфікаційною роботою, яка підтверджуватиме ваш фаховий рівень. Тому важливо, щоб ви чітко розуміли зміст своєї роботи і могли обійти недоброчесні шляхи, а використовували лише прозорий механізм наукової діяльності. Тут вас навчать логіки і я дуже вам раджу максимально цим користатися», - додає Ігор Мурований.

OptimaOptimaOptimaOptimaOptimaOptimaOptima

Основним спікерами заходу стали: випускник магістратури з ОП «Прикладна механіка» Павло Деркач та магістри ОП «Екологія» Ярослав Цюх та Владислав Моцик. Виступи спікерів були присвячені відкритій науці, академічній доброчесності та їхнього впливу на якість освіти. Зокрема, наведені практики  відкритої  науки  такі як: подання навчальних  матеріалів  у відкритому  доступі; публікації  матеріалу  у виданнях,  що  є  загальнодоступними; вільне розповсюдження та поширення навчальних, наукових матеріалів та даних (як приклад завантаження матеріалу до відкритого репозитарію). У ході тренінгу студенти спеціальностей 274 Автомобільний транспорт, 275.03 Транспорті технології, 131 Прикладна механіка, 133 Галузеве машинобудування, 053 Психологія, 014.09 Середня освіта (Інформатика), 015.39 Професійна освіта (Цифрові технології) переймали досвід у написанні наукових робіт, дізнавалися правила підготовки доповідей та навчалися механізмам уникнення плагіату та застосування принципів академічної доброчесності.

OptimaOptimaOptimaOptimaOptimaOptimaOptimaOptimaOptima