В рамках реалізації проекту Erasmus+ KA220 «Платформа цифрової дипломатії та інклюзивних досліджень миру для молоді»/ «Digital Diplomacy and Inclusive Peace Studies Platform for  Youth», 3 жовтня відбулась четверта лекція на тему: «Штучний інтелект та Дипломатія/Artificial Intelligence and Diplomacy» із серії тренінгів  для послів дипломатії «Diplomacy Ambassadors Trainings».

Лектор, доктор Орхан Албайрак (Orhan Albayrak) –доцент кафедри політичних наук та міжнародних відносин Університету Халіч, Туреччина.

Туреччина

Доктор Орхан Албайрак розпочав зустріч з цитування Еріка Шмідта–екс-генерального директора Google, голови Національної безпеки з питань штучного інтелекту.

Туреччина

Лектор розкрив поняття ШІ, розповів, що це програмне забезпечення, яке приймає задану інформацію та повертає обчислений результат. Також зазначив, що політика штучного інтелекту стає важливим компонентом стратегій для країн світу. Деякі країни світу застосовують методи ШІ у державному фінансуванні та законодавстві. ШІ охоплює різні техніки, включаючи машинне та глибоке навчання.

Учасники лекції мали змогу детально ознайомитись з формулами алгоритму та машинного навчання.

ТуреччинаТуреччина

Моделі ШІ здатні створювати оригінальні та творчі результати. Доктор Орхан Албайрак детально розповів типи генеративних моделей ШІ. Генеративні моделі ШІ відносяться до категорії систем штучного інтелекту і алгоритмів, які призначені для генерування нового вмісту, часто у формі тексту, зображень та аудіо чи інших типів даних схожих на вміст, створений людиною.

Туреччина

Також лектор зазначив, що ШІ має потенціал для революції в дипломатії, навчаючись на досвіді та адаптуючись до нових ситуацій і вдосконалюючи продуктивність з часом.  Усі системи можуть допомогти дипломатам приймати кращі рішення та вдосконалювати навички спілкування, переговорів та вирішення конфліктів. ШІ змінює дипломатію та створює нові можливості для міжнародних відносин. Завдяки ШІ з’явилось і поняття Цифрової дипломатії, яке зараз активно застосовується поряд з класичною дипломатією.

Туреччина

Як і класична, так і цифрова дипломатія має свої важелі впливу. Доктор Орхан Албайрак представив слухачам лекції аналіз ключових аспектів обох видів дипломатії, а на завершення обговорили ризики та виклики у дипломатії в разі застосування ШІ.

ТуреччинаТуреччина

Відділ міжнародних зв’язків ЛНТУ