Перейти до основного вмісту

СІМЕЙНІ ЦІННОСТІ В СУСПІЛЬНОМУ ЖИТТІ
ТА ЕКОНОМІЦІ

Один із способів виховання відповідальності в майбутніх підприємців полягає в тому, щоб навчити їх основам правильного життя в системі сімейних цінностей та вмінню слухати, розуміти членів сім’ї, бачити естетику в сімейному спілкуванні та отримувати від цього задоволення й заряд енергії на продуктивну працю. Сім’я є хорошим індикатором надійності, яка, в свою чергу, є важливою рисою ділової людини. Зрештою справжня сім’я не допускає появи спекулятивних прагнень, не породжує корупційних дій, а формує надійний тил і виступає хорошим мотиватором.

 

Майбутнім фахівцям у сфері підприємницької діяльності важливо розуміти не лише основи бізнесу, орієнтуватися у викликах ринкового середовища, але й дізнаватися більше важливих речей, що роблять комфортним перебування людини в цьому світі. Етика сучасних бізнесових відносин у нашій країні не повинна бути такою, якою вона є нині. Все може бути інакшим (кращим), якщо ми будемо враховувати традиційні національні неформальні інститути та підтримувати розвиток інституцій, що їх виражають.

Сім’я – важлива соціальна інституція. Розуміння цього дозволяє поліпшувати підготовку фахівців на факультеті бізнесу, адже, окрім професійних компетенцій, молоді люди – майбутні фахівці, отримують можливості розширення загальних світоглядних позицій. Успішна людина (успішний фахівець) – це, насамперед, людина сімейна, міцно зв’язана почуттями кохання, поваги й обов’язку зі своїми рідними. Тому імплементація сімейних цінностей у систему професійної підготовки важлива.

 

Традиційно у вересні відбулася зустріч студентів першого курсу спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» факультету бізнесу із сімейними тренерами, представниками центру сімейного життя – Оленою Лозою та Олегом Лозою. Зустріч проходила в контексті розгляду теми «Суть та структура суспільних відносин. Механізм реалізації інтересів» дисципліни «Вступ до спеціальності». Тренери провели цікавий тренінг на тему «Міцна сім’я – не випадковість», родзинкою якого було те, що всі моменти налагодження міцних сімейних стосунків гості наводили на прикладі власного подружнього досвіду, який сповнений усіляких ситуацій.

Студенти дізналися про сумну статистику розлучень в Україні. Так, офіційний відсоток розлучень подружніх пар складає 62 %, а неофіційна статистика свідчить про 72 %. Це найгірша ситуація серед усіх європейських країн.

Тож тренери акцентували увагу на основних моментах, що сприяють побудові міцних сімейних стосунків, – це здатність особистості присвятити себе сім’ї, розвиток вміння проводити час разом, навчитися виражати цінності, бути відкритим до спілкування, вміти знаходити компроміс у вирішенні конфліктів, здатність цінувати вічне – духовна посвята особи. Наприкінці зустрічі студенти могли висловити своє бачення успішної сім’ї лекторам.

Юрій Фесіна,
заступник декана факультету бізнесу