20161006 113601Сучасний світ із своїми різноплановими викликами поставив під сумнів не лише бездоганність використовуваних моделей в економіці,але серйозно похитнув основи функціонування соціальних інститутів. Одним із таких інститутів виступає сім’я. Сучасний інститут сім'ї втратив чимало основоположних функцій, що характеризували його стійкість у минулому. Разом з тим, існуючі функції піддаються подальшому впливу зовнішніх подразників. Тому розуміннясімейних цінностей молодими людьми важливе в контексті майбутнього збереження традиційності сімейних стосунків та їх гармонізації.

20161006 113547Економіка та соціум, як складові суспільних відносин, перебувають у тісному зв’язку. Тому відкидати чи нехтувати передачею студентам знань про соціальні інститути в процесі формування їх професійного світогляду є неприпустимо. Сім’я – це тил, який формує можливості професійного ствердження особистості, надає їй мотивацію та стимулює до кращої самореалізації в процесі праці. Сім’я – основа домогосподарств, як суб’єктів економіки, які відіграють не останнюроль у розвитку економічної системи країни.

Отож, розуміння важливості формування знань у майбутніхфахівців економічного профілю про сімейні цінності вже тривалий період часу є одним із пріоритетних інструментів реалізації освітньо-виховного процесу на факультеті бізнесу. Реалізовувати цей підхід допомагає давній партнер факультету, психолог, сімейний тренер, фахівець у сфері сімейного консультування пані Альона Юхимчук. Вкотре вона люб’язно погодиласяна пропозицію деканату факультету зустрітися зі студентами першого курсу та поділитися знаннями й досвідом формування міцних сімейних стосунків. Черговий навчально-виховний захід відбувся 06 жовтня в стінах навчально-лабораторного корпусу № 3 Луцького НТУ для студентів спеціальностей«Економіка», «Маркетинг», «Міжнародні економічні відносини», «Підприємництво, торгівля, біржова діяльність».

У ході заняття студенти з’ясували сутність інституту сім’ї та його рольу суспільстві, розглянули зміст сімейних взаємовідносин, основи побудови та зміцнення сімейних стосунків. Належна увага була приділена питанню подолання труднощів сімейного життя, виходу з конфліктних ситуацій між батьками та дітьми, вирішенню сімейних труднощів між чоловіком та дружиною. Любов чоловіка до дружини, на думку тренера, дозволяє заслужити чоловіку повагу від неї. Саме ці речі й рухають сімейне колесо.

Традиційно студенти факультету активно ділилися з пані Альоною власним розумінням успішності побудови сімейних стосунків, вступалив дискусію та обговорення проблемних моментів у сімейних відносинах.