Перейти до основного вмісту

Слава воїнам-захисникам!

Відзначення 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни в Луцькому національному технічному університеті відбулося в ключі єднання, збереження пам’яті та усвідомлення цінності мирного неба над головою. Студенти, викладачі, працівники університету, волонтери доклали максимум зусиль для розкриття­ історичних колізій недалекого минулого й сучасних подій, зафіксованих українською історіографією.

Напередодні днів пам’яті, а саме – 7 травня 2015 року відділ культури та мистецтв Луцького НТУ разом зі студентами, працівниками бібліотеки відвідали ветерана військової служби, колишнього працівника Луцького НТУ – Олексія Кузьмича Калякіна.

 


Захопивши з собою гостинців та травневого настрою (подяка підприємцю Галині Смолич, кафедрі автомобілів і транспортних технологій, а особливо – асистенту Галині Романюк), невтомні волонтери завітали до Луцького військового госпіталю. Старенький охоче поділився спогадами з молоддю.

 

Дитинство Олексія Кузьмича було дуже важким: залишившись круглою сиротою і виховуючись в дитячому будинку, хлопчик рано став дорослим. І вже у 13 років, коли за вікнами гриміли фронти Другої світової війни, Олексій працював у Донецьку на шахті слюсарем-монтажником. Пізніше юнак отримав направлення в Суворовське училище, після чого став професійним військовим. У 1968 році розпочалися бойові дії в Чехії. Всього 40 хвилин було виділено на збори ракетним військам протиповітряної оборони, в яких і служив майор Калякін...

 

Олексій Кузьмич має численні нагороди, серед яких і медаль Президента Чехословаччини Людвіга Слободи «За укріплення бойової співдружності». А вже в 1976 році він був запрошений заступником директора з навчальної роботи у філію Львівської Політехніки, яка згодом стане відома як Луцький національний технічний університет.

 

«Це лише зовні Олексій Кузьмич – старенький і немічний. Всередині ж веселий, бадьорий, неперевершений жартівник – юнак, по-іншому сказати й не можна! А з яким артистизмом та захватом він читає вірші...Словами не передати – це треба чути!», – ділиться враженнями від відвідин художній керівник відділу культури і мистецтв Алла Оленіч. – Начальник госпіталю Микола Хоменко щиро подякував волонтерам за створений настрій і з радістю запросив студентів та працівників Луцького НТУ відвідувати їхнє товариство ще і ще».

 


Завітали студенти і до поранених воїнів, які повернулися з АТО. Розповідає студентка факультету екології та приладо-енергетичних систем Таїсія Гуляр: «Дуже приємно було познайомитись з героями і послухати їхні розповіді. Ні телебачення, ні преса не дають таких відчуттів, як побачене на власні очі і почуте з перших вуст. Вразило, що жоден чоловік не мовив і слова про те, як тяжко гояться рани і як болить душа. Стільки сили і патріотизму, доброти і любові в серцях наших героїв! Ці зустрічі надовго запамятаються нам.

 

 

Низько вклоняємося Олексію Кузьмичу і воїнам АТО за те, що вони оберігали і оберігають нас! Слава воїнам-захисникам!»

Галина МИКИТЮК