Перейти до основного вмісту

Стратегія розвитку та меморандум: в ЛНТУ відбулася зустріч із членами «Всеукраїнської асоціації громад»

У Луцькому національному технічному університеті відбулася зустріч ректора Ірини Вахович та колективу науковців із представниками «Всеукраїнської асоціації громад», а саме з очільниками низки волинських ОТГ.

Участь у робочій зустрічі також взяли керівник ГО «Асоціації регіонального розвитку» Петро Гоцалюк та голова обласної асоціації громад Сергій Яручик. Крім того, доєдналися до спілкування: голова Дубівської ОТГ Роман Троцюк, Павлівської ОТГ - Андрій Сапожник, Цуманської ОТГ - Анатолій Дорошук, Заборольської ОТГ - Лілія Каньовська та Городищенської ОТГ - Світлана Соколюк.

Передусім, привітала гостей заходу ректор ЛНТУ Ірина Вахович. Вона представила команду університету, яка готова реалізовувати спільні напрацювання разом із територіальними громадами. Зокрема, це проректори Надія Ковальчук та Олег Заболотний, а також декани факультетів та їхні заступники.

Ірина Вахович коротко ознайомила гостей заходу із можливостями факультетів та напрямками, за якими вони здійснюють підготовку студентів і ведуть наукову діяльність. Особливу увагу ректор звернула на спеціальності, за якими навчається молодь та на перспективність нинішніх студентів, які здобувши фахові знання, можуть якісно реалізувати себе на практиці, у співпраці із роботодавцями Волині, провідними підприємствами та структурами регіону.

Ректор Луцького НТУ також відзначила, що студенти активно долучаються до здобуття практичних навичок і охоче працевлаштовуються. Наприклад, студенти юридичної клініки ЛНТУ уже співпрацюють із місцевим ЦНАПом та надають юридичні послуги населенню, або ж дизайнери та архітектори, які в рамках дипломних робіт, здійснюють проектування окремих локацій у міських просторах, соціальних об’єктів, продумують благоустрої територій тощо.

Цікавим для представників ОТГ є можливість здобуття освіти за напрямком «Публічне управління та адміністрування», який був недавно запроваджений в ЛНТУ.

«Сьогодні університет відкритий до співпраці і ми це уже не декларуємо, а дійсно робимо. Сподіваюся, що в нас з Асоціацією громад налаштуються тісні робочі зв’язки і ми визначимо ті пріоритетні напрямки, в яких зможемо допомагати один одному і бути корисними», - наголосила Ірина Вахович.

Наміри щодо посиленої співпраці повністю підтримали керівник ГО «Асоціації регіонального розвитку» Петро Гоцалюк та голова Волинського регіонального відділення «ВАГ» Сергій Яручик.

«Ми представляємо Всеукраїнську асоціацію громад, структуру, яка покликана захищати інтереси громад і сьогодні тут присутні керівники наших районних осередків. Наша основна специфіка – це захист інтересів сільських територій», - зазначив Петро Гоцалюк.

Натомість, Сергій Яручик додав, що співпраця Боратинської ОТГ, яку він очолює, та Луцького НТУ уже триває і надто приємно для очільників громад збиратися у широкому колі та за участі науковців, аби спільно напрацьовувати нові перспективи та вирішувати актуальні проблеми.

«Ми готові озвучувати певні проблеми і спільно з нашими керівниками відділів і вашими фахівцями шукати  спільні точки зору у вирішенні проблемних питань. Ми готові співпрацювати у будь-якому напрямку і я уже бачу перспективи конкретної взаємодії», - зазначив Сергій Яручик.

Підтвердженням намірів сторін, стало офіційне укладання меморандуму про співпрацю між Луцьким НТУ та Всеукраїнською асоціацією громад в особі голови Волинського регіонального відділення.

У ході зустрічі сторони також обговорили питання: співпраці у розробці стратегічних документів розвитку Волинської області та територіальних громад; співпраці у розробці навчальних програм, науково-дослідної роботи у галузях муніципального управління, економіки сільськогосподарських підприємств, впровадження інновацій в економіку та управління; генерації ідей спільних проєктів розвитку конкретних громад, членів «ВАГ».

До прикладу, голови ОТГ розповіли детальніше про особливості своїх громад, окреслили їхні переваги та акцентували увагу на проблемних питаннях, до вирішення яких прагнуть залучити фахівців. Зокрема, це стосується запровадження еко- та агротуризму у Павлівській громаді, яка славиться підприємством із виготовлення екологічних продуктів; Дубівську ОТГ цікавлять напрацювання науковців у сфері екології, адже там планують звести підприємство для переробки пластикових відходів у бруківку, а у Цуманській громаді пишаються лісовими багатствами і задля їх збереження та облаштування зон відпочинку закликають до допомоги студентів та науковців-екологів ЛНТУ.

Так, робоча зустріч стала гарною нагодою для знайомства та спілкування, налагодження міжмуніципальної співпраці Волинських громад та ЛНТУ і обговорення важливих питань спільної діяльності.

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=LutskNationalTechnicalUniversity&set=a.1917508531736521