Перейти до основного вмісту

Студентам кафедри дизайну розкрили таємниці Алли Горської

24 вересня під керівництвом старшого викладача кафедри дизайну ЛНТУ Марії Єфімової студенти відвідали мистецьку годину «Тернистий вінок художниці» (з нагоди 90-річчя від дня народження Алли Горської). Подія відбулась в актовій залі Волинської наукової бібліотеки ім. Олени Пчілки.

Лекцію про таємниці життя та творчості Алли Горської прослухали студенти першого, третього та п’ятого курсів кафедри дизайну, а також викладачі – Анна Дідух, Юлія Бондарчук та Марія Єфімова.

За словами студентів, вони були захоплені та вражені цікавим виступом лектора – завідувача відділу наукової бібліотеки Олени Курило. Майбутні дизайнери відкрили для себе багато нового та цікавого про творчість однієї із найяскравіших особистостей покоління «шістдесятників» та про її трагічну долю як дисидентки, активної учасниці українського правозахисного руху 60-х років.

«Алла Горська стала однією із найяскравіших фігур покоління шістдесятників, поєднавши в собі талант художника та мужність іти проти радянської системи, відстоювати право на правду і людську гідність, – розповідає  Олена Курило. – Митці й громадські діячі називали її «Людиною духу», «Гребнем української розбурханої стихії» та «Світлим духом України». Художниця запамяталась сучасникам яскравою і сильною вдачею».

Завідувач відділу наукової бібліотеки підкреслила, що у своїй творчості Алла Горська намагалася поєднати народне мистецтво із сучасними традиціями. «Вона працювала в станковому та монументальному живописі, – продовжує Олена Курило. – Вітраж Горської «Шевченко. Мати» у фойє Червоного корпусу Київського університету, створений разом із Опанасом Заливахою, Людмилою Семикіною, Галиною Севрук та Галиною Зубченко, був знищений напередодні відкриття за вказівкою партійного керівництва. За «ідейні хиби» двічі виключалася зі Спілки художників».

Присутні на лекції також побачили презентацію найвизначніших монументальних художніх композицій Алли Горської: «Квітуча Україна», «Космос», «Вода», «Земля», «Життя», «Сонці» та «Вугільна квітка».

Крім того, студентам та викладачам кафедри дизайну Луцького НТУ представили третю персональну виставку картин Світлани Луцюк, художниці із села Баїв Луцького району. Авторка передала на полотні мальовничі пейзажі та неймовірні квіткові композиції.

старший викладач кафедри дизайну

Марія Єфімова