В ЛНТУ відбулася зустріч студентів із завідувачем кафедри військової підготовки, підполковником запасу, ветераном ЗСУ Павлом Турсумуратовим та підполковником запасу, викладачем кафедри Олегом Курилюком.

Представники кафедри розповіли студентам деталі вступу на кафедру військової підготовки, особливості подачі документів та здачі вступних іспитів, а також про спеціальності, за якими курсанти проходять підготовку.

Зокрема, кафедра функціонує з 2016 року і відтоді її випускниками стали близько 300 осіб, які отримали військове звання. Нині більшість із них проходять військову службу. За станом на сьогодні, на кафедрі навчаються 158 курсантів на двох курсах. Це представники з усієї України і близько половини – студенти ЛНТУ.

Отож кафедра військової підготовки пропонує навчання за трьома військово-обліковими спеціальностями:

-бойове застосування механізованих з’єднань, військових частин і підрозділів;

-бойове застосування з’єднань, військових частин і підрозділів наземної артилерії;

-організація морально-психологічного забезпечення військ (сил).

Подача документів триває із лютого по серпень. Вступна кампанія передбачає 3 вступні іспити: здача фізичної підготовки, морально-психологічний відбір та допризовна підготовка. Навчання розпочинається у жовтні і проводиться методом військового дня, тобто один (два) дні на тиждень. Це дає можливість без відриву від основного місця навчання (роботи) здобути військово-облікову спеціальність та офіцерське звання.

Термін навчання 2 роки. Після першого курсу відбувається виїзд на  полігон для комплексних практичних занять терміном 21 день, після другого курсу – призив через територіальний  центр комплектування терміном на 30 днів. Після цього, курсанти здають державний екзамен та приймають військову присягу.

військова кафедравійськова кафедравійськова кафедравійськова кафедравійськова кафедравійськова кафедравійськова кафедравійськова кафедра

За підсумками навчання, курсантам присвоюють первинне офіцерське звання Молодший лейтенант запасу.

Звання молодший лейтенант запасу відкриває можливість зробити кар'єру в державних органах влади та більшості силових структур України  (Збройні Сили , Міністерство внутрішніх справ, Національна поліція, Державна прикордонна служба, Служба безпеки України….). Це дозволяє отримати відповідний ранг в системі державної служби та відповідно користуватись усім спектром соціальних прав та гарантій, передбачених законодавством України (забезпечення житлом, стабільне грошове забезпечення, санаторно-курортне лікування, гідна пенсія і т.д.)

військова кафедра

Кафедра військової підготовки завжди відкрита для запитань та надання додаткової інформації:

вул. Польова, 45 (р-н КХП-2), м. Луцьк, Волинська обл., Україна, 43022

Тел. +38(0332)76-96-22