Студентів Луцького НТУ закликали долучатися до нового проекту Держприкордонслужби

Студентам Луцького національного технічного університету розповіли про інноваційні сервіси, які нині надають у центрах зайнятості і запросили долучатися до роботи у Державній прикордонній службі України, зокрема шляхом участі у проекті «Нове обличчя кордону».

Про це йшлося під час зустрічі студентів із представниками Луцького міського центру зайнятості та Держприкордонслужби.

За словами пані Олесі (Луцький міський центр зайнятості), нині центр надає нові послуги, якими молодь легко може скористатися під час пошуку роботи. Так, наприклад, почали свою роботу відділи рекрутингу, фахівці якого допоможуть шукачеві роботи віднайти потрібні вакансії та поінформують про нові пропозиції працедавців, які з’явилися у базі служби. Крім того, у центрі зайнятості працюють інноваційні сервіси, такі як скайп-співбесіда, відео-вакансія та відео-резюме. Отож, студентам розповіли, що  це новітні методи познайомитися із роботодавцем і побачити на власні очі своє майбутнє місце роботи, дізнатися деталі працевлаштування тощо, а також можливість якомога краще презентувати себе та свої здібності перед потенційним керівником.

«Це набагато зручніше, аніж просто перечитати вимоги роботодавця або надати до розгляду звичайне резюме у текстовому варіанті. Ми вам допоможемо створити відео-резюме, зняти ролик, його змонтувати і віддамо уже готовий продукт», - каже спікер.

«Якщо вас ці послуги цікавлять, ви можете звертатися до нас за допомогою, ми вам надамо усі необхідні рекомендації. Зараз ринок праці і роботодавці висувають до молодого фахівця все більше вимог і є такі якості, які необхідні кожному, не залежно від виду діяльності, зокрема, бути гнучкими, володіти оргтехнікою та іноземною мовою, бути комунікабельним, вміти слухати та адаптуватися. Тому ви уже зараз повинні працювати над собою, аби стати успішними у житті», - резюмувала працівник ЛМЦЗ.

Своєю чергою, представник Державної прикордонної служби України пані Ірина, довела до відома студентів інформацію щодо проходження служби у прикордонних військах та можливість навчання у Національній академії державної прикордонної служби ім.. Богдана Хмельницького. За словами жінки, усі бажаючі пов’язати своє життя зі службою, можуть вступити на навчання до Академії, де випускаються офіцери у званні лейтенанта і водночас здобувають освітній рівень спеціаліста та магістра й знання військової служби та військової практики. Навчання в Академії, додає спікер, триває 5 років для випускників шкіл і лише один рік для осіб, що уже мають вищу освіту. Ті особи, які мають досвід служби за контрактом і отримують відповідне матеріальне забезпечення, можуть паралельно навчатися в Академії і усе соцзабезпечення буде збережене. Крім того, на завершення навчання, кожен зможе обрати зручне для себе місце проходження служби.

«Наприклад за контрактом ви отримуєте 15 тис грн., вступивши в Академію, ця виплата зберігається. До того ж, ви отримаєте харчове, речове, житлове та грошове забезпечення. На сьогоднішній день також діє територіальний принцип, тобто якщо ви йдете на військову строкову службу чи на службу за контрактом, ви можете обрати підрозділ, де бажаєте служити. У Держприкордонслужбі йдуть на зустріч кандидатам і враховують побажання щодо того, аби було зручно проживати та працювати. На Волині є багато підрозділів і тільки у Луцькому прикордонному загоні таких аж 13, тому ви маєте можливість обирати», - каже жінка.

Водночас, спікер наголошує, що нині діє проект «Нове обличчя кордону», який покликаний віднайти молодих, амбітних та цілеспрямованих хлопців і дівчат, які бачать себе у Державній прикордонній службі.  Згідно з проектом, здійснюється набір кандидатів, які прагнуть проходити службу в аеропортах і пунктах пропуску. Вони повинні подати анкету та відповідати вимогам Держприкордонслужби, а згодом будуть  запрошені до тестування особисто електронною поштою або смс-повідомленням. Із детальною інформацією можна ознайомитися на офіційному сайт Держприкордонслужби України.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ