Перейти до основного вмісту

СТУДЕНТКА ФАКУЛЬТЕТУ БІЗНЕСУ

НА ПРИЙОМІ У ПРЕЗИДЕНТА ПОЛЬЩІ

 

В рамках міжнародного проекту «Study tours to Poland», який відбувався у прибалтійському містечку Гданськ (Поморське воєводство, Польща) з 19 по 30 квітня 2015 року прогресивна молодь із України, Росії та Білорусі мали змогу познайомитись з польськими досягнення в сфері демократичних і вільноринкових перетворень, будування правової держави та досвіду «польського шляху» до членства в Європейському союзі.

Приємно, що у складі української делегації була і студентка факультету бізнесу Юлія Ковальчук (група ЕПм-51), яка завдяки відмінному навчанню та активній громадській діяльності з легкістю пройшла конкурсний відбір.

Так, за два тижні студенти відвідали місцеве радіо «Radio Gdansk» та телебачення, Європейський центр Солідарності, Центр Волонтаріату, Центр громадянських ініціатив, Інститут міської культури, Регіональний центр міжнародних дебатів, Поморський Науково-Технологічний Парк, Центр науки «Експеримент». Під час візитів до Гданського університету та Академії Поморської  учасники програми «Study tours to Poland» поспілкувалися з керівництвом та студентами місцевих вишів, де більше дізнались про освіту в Польщі. Окрім цього студенти провели робочі зустрічі із представниками влади. Ділились досвідом політичних реформ мер міста Слупськ пан Роберт Бєдронь (Robert Biedron ), мер міста Устка  Яцек Грачик (Jacek Graczyk) та керівник відділу громадських зв’язків мерії м. Гданська пан Мачей Кукла (Maciej Kukla).

Також молоді лідери з України, Росії та Білорусі мали змогу поспілкуватись з першим Президентом демократичної Польщі, лідером руху «Солідарність» («Solidarno??») 80-90-х років Лехом Валенсою (Lech Wa??sa).

Юлія Ковальчук ділиться враженнями: «Я надзвичайно щаслива, що мала змогу відкрити для себе Польщу з нової сторони. Зустрічі з представниками влади – це неоціненний досвід та нові знання в сфері реформ, управління та економіки. Було цікаво з перших вуст почути про місцевий самоустрій, проекти розвитку міст та регіонів, історію входження Польщі до ЄС. А зустріч з паном Президентом перевершила всі очікування. Годинне спілкування з Лехом Валенсою залишило по собі масу позитивних вражень. Я неймовірно щаслива, що познайомилась з такою легендарною в політичному та історичному аспекті людиною.

Дякую керівництву факультету бізнесу та відділу міжнародних зв’язків університету за надану можливість побувати в Польщі. Сповнена нових вражень, досвіду та емоцій, буду надалі переконувати студентство використовувати свої можливості по максимуму, подорожувати,  розширювати свій світогляд та бути активними, адже найкраща інвестиція – це інвестиція в себе».

 

Надія Хвищун,

заступник декана факультету бізнесу