СТУДЕНТКА КАФЕДРИ ДИЗАЙНУ СТАЛА
УЧАСНИКОМ АКЦІЇ ЄДНАННЯ
«УКРАЇНА МОЯ ВИШИВАНА»

25 жовтня у Волинському краєзнавчому музеї відбулася Всеукраїнська акція єднання «Україна моя вишивана». В акції взяли участь жителі та гості міста Луцька. Також до акції приєдналася студентка Луцького національного технічного університету Ольга Бакун, яка навчається на ІІІ курсі факультету будівництва та дизайну на спеціалізації «Дизайн одягу». Студентка із задоволенням долучилася до участі, так як вона з листопада минулого року до травня нинішнього проводила майстер-класи волинської вишивки. Саме їй Волинський краєзнавчий музей допомагав у відновленні старовинних волинських орнаментів, які вишивали учасники майстер-класів.

Акція єднання стартувала 22 червня в селищі Скала-Подільська Борщівського району Тернопільської області. Майже два місяці з хати до хати мандрувала карта Тернопільщиною. За цей час трохи менше тисячі осіб залишили на карті вишитий власноруч хрестик. Естафету передали Львівській області, а на Волинь полотно приїхало з Рівненщини.

Метою акції було об’єднати різні спільноти України для духовного процвітання Батьківщини у любові до спільного генетичного коду нації української вишиванки. Карта є своєрідним полем молитви, зарядженим позитивною енергетикою людей зі всієї України. За допомогою голки і нитки хрестик за хрестиком об’єднуються серця українців в одне єдине ціле.

Першим етапом стало нанесення контуру карти на полотно. Потім сформувалось коло небайдужих людей, вишивальниць, які вишивали за цими контурами. Вишите полотно, розміром 3 на 1,5 метра, барвисте, у кольорах українського вінка. Тло карти зашите в кольоровій гамі українського прапора. Взимку на вечорницях місцеві майстрині з Борщівщини оздоблять обидва боки карти знаменитим борщівським орнаментом. На полотні також є вишитий духовний символ, вісник миру – голуб.

Анна Дідух,
асистент кафедри дизайну