Студентка Луцького НТУ розробила оригінальну ідею на конкурс з шрифту та каліграфії

На базі Харківської державної академії дизайну і мистецтв пройшов ІІ Міжнародний студентський конкурс з шрифту і каліграфії «Pangram-2017».

У конкурсі брало участь 134 студента, з них 17 – з інших країн (це Вірменія, Болгарія, Литва, Польща, Туреччина). Географія Україною: Луцьк, Київ, Дніпро, Харків, Миколаїв і Краматорськ.

Міжнародне журі розглядало 228 робіт (з 241) за такими номінаціями:

·              Каліграфія.

·              Lettering.

·              Шрифтовий плакат.

·              Буквиця.

·              Акцидентний шрифт.

Умовами конкурсу був паліндром (число, слово або фраза чи текст, які читаються однаково в обох напрямках).

Ідея полягає в циклічності, ритмі, грі букв, слів, фраз оточуючого нас світу.

Студентка кафедри дизайну групи Д-31 Колотюк Лілія розробила роботу «Дикі ріки думок» в номінації Lettering під керівництвом канд. мистецтв., доц. Скляренко Наталії Владиславівни.

Рішенням журі PANGRAM-2017 роботу «Дикі ріки думок» було визнано оригінальною ідеєю.

Склад міжнародного журі:

Віктор Харик – дизайнер шрифту, автор досліджень та доповідей з історії та теорії шрифту, делегат ATypI від України, засновник групи «Щедрик: шрифтова поміч» (Німеччина).

Едик Габузян – завідувач відділення розробки шрифтів в Національній бібліотеці Вірменії, ініціатор та організатор міжнародного конкурсу шрифту GRANSHAN, викладач шрифту у Держаній академії мистецтв (Єреван, Вірменія).

Кристина Борисова – доцент кафедри «Плакат і візуальна комунікація» Національної художньої академії, каліграф (Софія, Болгарія).

Татьяна Кулаженко – член Білоруського союзу дизайнерів, доцент програми «Візуальний дизайн і медіа» Європейського гуманітарного університету, член журі міжнародних конкурсів (Вільнюс, Литва).

Андрій Шевченко – дизайнер шрифту, каліграф, переможець Конкурсу на створення сучасного ділового українського шрифту «Арсенал» (Україна, Бердянськ).

Тетяна Іваненко – доцент кафедри графічного дизайну Харківської академії дизайну і мистецтв, член Спілки художників України, ініціатор та організатор конкурсу PANGRAM (Україна, Харків).

Володимир Стасенко – завідувач кафедри графічного дизайну і мистецтва книги Української академії друкарства (Україна, Львів).

Інна Черкесова – професор, заслужений діяч мистецтв України (Україна, Миколаїв).

Віка Лопухіна – каліграф, дизайнер, викладач Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва та дизайну ім. М. Бойчука. Учасник міжнародних каліграфічних конференцій і виставок (Київ, Україна).

Асистент кафедри дизайну

Дідух Анна Сергіївна