Перейти до основного вмісту

Студентка Луцького НТУ
вивчала цінності бізнесу в Сумах

В період з 29 лютого по 5 березня 2016 року в коворкінг-просторі Української академії банківської справи розпочала роботу ІІ Зимова школа «Цінності в економіці та бізнесі», яка зібрала 30 учасників – студентів, аспірантів та молодих активістів з Полтави, Житомира, Харкова, Сум, Києва, Чернівців, Миколаєва, Ужгорода, Чернігова, Луцька та Львова (всього було зареєстровано понад 210 заявок).

Організатори Зимової школи – Українська академія банківської справи (м. Суми, Україна), Український Католицький Університет (Львів, Україна), Українська Соціальна Академія (м. Київ, Україна).

Дорога до міста Суми була довгою і важкою, тому що я їхала з Мукачево, але все ж таки я подолала її. Запізнившись на відкриття Зимової Школи, я прийшла відразу в готель, де на мене чекала неформальна вечірка-знайомство «NiсetoMeetYou» з усіма учасниками. Я дуже зраділа, коли побачила знайомі обличчя своїх активних друзів, з якими вже бувала на різних заходах. Вечір був дуже цікавим та веселим, нам вигадали цікаві ігри та завдання, які ми вирішували і знайомилися між собою.

 


Наступний день розпочався з цікавої лекції професора Тетяни Васильєвої на тему: «Бізнес етика: ефективність і солідарний розвиток». Ми також мали можливість поділитися власними думкамита подискотувати.

Після смачної кави-брейк на нас чекала зустріч з Михайлом Мельником, Ph.D, доктором Папського університету св. Томи Аквінського (Рим), викладачем кафедри суспільних наук Університету Анджелікум (Рим, Італія); директором Української Соціальної Академії (Київ, Україна). Лекція на тему «Цінності і чесноти: що значить бути лідером в бізнесі» допомогла нам зрозуміти, хто ж такий лідер в бізнесі або як ним стати. Також, розподілившись на групи, ми працювали над практичним завданням. Увечері ми зустрілися з Ларисою Ониксимовою, директором Наукової бібліотеки УАБС.

 


2 березня ми були поділені на 4 групи та отримали творчі завдання, над виконанням яких працювали окремо одна від одної і в останній день школи мали презентувати результати виконання цих завдань.

Прослухали і цікаві лекції від Юрія Петрушенка, завідувача кафедри міжнародної економіки Української академії банківської справи (м. Суми) на тему «Підприємництво, що базується на цінностях громади». Наступним подарунком від організаторів став тренінг «Ціннісно-орієнтовані способи прийняття рішень», який провів Максим Яковлєв, кандидат політичних наук, доцент кафедри політології НаУКМА, стипендіат програм DAAD, Chevening/OSI OxfordFellowshipProgramm. До речі, минулої осені Максим був гостем нашого університету.

 

Дарморіс Петро, магістр з соціальної та порівняльної етики Католицького університету м. Лювен (Бельгія), викладач кафедри богослов’я Українського католицького університету (м. Львів) провів для учасників практичне заняття на тему «Прийняття рішень в бізнесі».

Найочікуваніша зустріч на дискусійному клубі була з Мішелем Терещенком, який сьогодні перебуває на посаді міського голови Глухова. Мішель чудовий підприємець, уродженець Франції, нащадок відомого аристократичного роду підприємців та меценатів Терещенків, перших цукроварів України і меценатів розповів нам про соціальну відповідальність в бізнесі та як правильно перетворити провінційне містечко в кейс для всієї країни.

На четвертий день школи до нас завітала MicheleVazquez, гостьовий професор програми Фулбрайта, дктор філософії університету Гонзага, член Федерального агентства по управлінню в надзвичайних ситуаціях (США), Американського червоного хреста, фахівець у сфері етичного лідерства, яка розказала нам лекцію на тему: «Leadershipwiththeethicofcare». Ще одна цікава лекція – «Соціальне підприємництво як вид соціальних інновацій», яку для нас провів Зіновій Свереда – доктор соціальної економіки, викладач Папського Григоріанського університету (м. Рим), керівник Академії етики та економіки.

 

Окрім лекцій, була організована для гостей і культурна програма, яка передбачала пішохідні екскурсії історичним центром міста, екскурсія до галереї сучасного мистецтва академії та до академічного «Музею розвитку банківської справи на Сумщині та історії грошей». Сюрпризом став виїзний захід до козацького хутора «Вакулина байка» з метою ознайомлення з реальним прикладом організації соціально відповідального бізнесу в селищній місцевості. Несподіванкою для мене стала зустрічіз жителями села Бездрик, які родом з Волині. Ми каталися на конях, займалися гончарством, стріляли з лука, метали спис та ножі, їли смачні українські страви та співали народних пісень. За теплий прийом, затишок – і як наслідок – щире небажання повертатися до міста дякую Отаману Володимиру Вакулі, Миколі Фісаюку, Дядьку Олегу, Лілії, Ірині та Аліні.

 

Приємно було познайомитись з організаторами – представниками Сумського обласного осередку характерництва та бойових мистецтв, які не просто одягли шаровари і вдають на годину-другу з себе щирих козаків, а справді живуть цим життям, підтримуючи традиції у своїй громаді та власних родинах і поширюють їх через впровадження таких соціальних проектів як патріотичне виховання молоді, проведення фестивалів народної творчості, кінної терапії для дітей хворих на ДЦП.

Участь в ІІ Зимовій Школі «Цінності в економіці та бізнесі» дала мені дуже багато корисної та цікавої інформації, а також примножила нові знайомства та можливості. Усім студентам раджу використовувати кожен шанс, який дозволяє розвиватися та самореалізуватися.

Ірина Охват,
 голова студентської ради факультету бізнесу