Студенти-екологи ЛНТУ на навчальній практиці у Черемському природному заповіднику

Забезпечення діяльності природоохоронних установ – це одне з професійних завдань еколога. Багато випускників ОП «Екологія» Луцького НТУ працюють в установах і об’єктах ПЗФ (природно-заповідного фонду) Західного регіону України або ж очолюють ці установи чи їх структурні відділи.

Так, директорка Шацького НПП Марія Христецька – випускниця кафедри екології та агрономії. Доброю традицією кафедри завжди були виїздні навчальні практики у заповідних об’єктах. Коронавірусна криза змусила порушити цю традицію в минулому році, але цього літа майбутні екологи та їх викладачі знову в мандрівках!

З метою формування чітких орієнтирів та практичних навичок в сфері майбутньої професійної діяльності 17 червня 2021 р. студенти гр. ЕОС – 11 (грунтознавчо-біологічна практика) та гр. ЕОС – 21 (ландшафтно – екологічна практика) провели захоплюючий день у Черемському природному заповіднику, єдиному державному заповіднику Волині, одному з 23 природоохоронних об’єктів найвищого рангу в Україні, що розташований у Маневицькому районі.

Під керівництвом науковців заповідника студенти здолали майже 8-кілометровий маршрут екологічної стежки, побували на найбільшому в Європі Черемському болоті, що включене до водно-болотних угідь міжнародного значення в рамках Рамсарської угоди, ознайомилися з унікальними ландшафтами заповідника. Росичка болотна та журавлина дрібноплідна, шейхцерія болотна та верба розмаринова – це тепер не лише назви рідкісних видів з підручника, але і власноруч сфотографовані та описані раритети флори нашого краю.

Практичні студії тривали під керівництвом викладачів кафедри екології та агрономії, на чолі з її завідувачем Василем Іванцівим. Проведення практики стало можливим завдяки активному сприянню директора Черемського природного заповідника Мирки Володимира Васильовича.

Детальніше про наукову та навчальну співпрацю з Луцьким НТУ та кафедрою екології та агрономії – в дописах на офіційних сторінках заповідника:

Кафедра екології та агрономії