Студенти другого та третього курсів кафедри екології ЛНТУ вивчали зсередини роботу очисних споруд КП «Луцькводоканал». Для здобувачів влаштували цілу екскурсію об’єктом, де вони ознайомилися зі специфікою роботи очисних споруд, її працівниками та технічними особливостями.
Зустрів студентів головний інженер Сергій Струк. Він розповів, що цей об’єкт промисловий, має велику територію, площею більше 40 га та чимало різних механізмів та обладнання. Акцентував увагу спікер на тому, що споруди працюють уже 50 років та були побудовані за класичною схемою для очищення стоків з міста Луцька та частково області.
«Вода поступає в очисні споруди, проходить цикл механічної та біологічної очистки, після очистки скидається у річку Стир. Відповідно до технологічних норм, споруди знаходяться нижче за рівнем від міста, аби стоки не призводили до забруднення. Ми маємо 22 каналізаційні насосні станції, які працюють в різних режимах та 16 мулових майданчиків», - розповідає майбутнім екологам Сергій Струк.
Лектор також розповів про об’єми води, які можуть очистити споруди та про процес її очистки, а також поділився перспективами реконструкції об’єкту.
Хоча осінь не потішила студентів сонячним та сухим днем, здобувачі охоче оглянули територію очисних споруд, обладнання та механізми роботи. Наживо побачили етапи очистки води та засобів її реалізації. Почули майбутні екологи й про досвід якісного очищення води закордоном і про технології, які застосовують власне у Луцьку.
Супроводжували молодь на навчальній екскурсії в.о.завідувача кафедри екології Василь Іванців та доцент кафедри Сергій Бондарчук. Вони поділилися практичними порадами та теоретичними засадами щодо вивчення напряму водних ресурсів.