Перейти до основного вмісту

Студенти кафедри Прикладної механіки

 на ТОВ «ПК «Заграва»

16 березня 2017 року студенти технологічного факультету (групи              ІМс-11, ІМс-12, ІМ-32) під керівництвом викладачів кафедри прикладної механіки (ПМ) відвідали ТОВ «Продовольча компанія «Заграва».

ТОВ «Продовольча компанія «Заграва» – відомий український виробник макаронних виробів «Makarella». Підприємство входить в один з найбільших українських холдингів ТОВ «Хлібні інвестиції», який займає 8 % ринку хлібобулочних виробів України. Вона одна з перших в Україні встановила сучасну технологічну італійську лінію фірми «Braibanti» для виробництва макаронних виробів короткорізаних форматів.

Виробничий процес на підприємстві повністю автоматизований завдяки чому  повний цикл виробничого процесу: від закупівлі та контролю якості сировини до продажу готової продукції кінцевому споживачеві здійснюють всього 37 висококваліфікованих працівників.

На підприємстві діє сертифікована система управління безпечністю харчових продуктів HACCP та система управління якістю продукції.

Цікаву та пізнавальну лекцію підприємством для студентів провела  директор ТОВ «Продовольча компанія «Заграва» - Ничай Наталія Миколаївна, яка ознайомила нас із  історією макаронної фабрики, особливостями та організацією виробничого процесу та показала виробничі і складські приміщення.

 

 Студенти мали можливість спостерігати за роботою персоналу підприємства та поцікавитися виробничими, фінансовими та організаційними моментами в діяльності ТОВ «Продовольча компанія «Заграва». А також засвоїти як теоретичні знання, які вони здобувають в університеті, можна втілити на практиці у виробництві. Студентів також проконсультували щодо можливості працевлаштування на підприємстві.

 


 

Лілія Ільчишин зазначає, що контроль за якістю починається на етапі закупки сировини. ТОВ «ПК «Заграва» надає перевагу тим постачальникам, які також пройшли сертифікацію HACCP.

На фото  завідувач кафедрою Прикладної механіки доц. Сомов Д.О,

доц. Валецький Б.П. та директор підприємства

 Ничай Н.М. і начальник виробництва Лідія Нестерук

 Лідія Нестерук - начальник виробництва, розповіла нам про усі тонкощі процесу виробництва макаронів, який розпочинається  із підготовки борошна, яке долає чотирьохрівневу систему шовкових сит.

 

Основною сировиною на виробництві, звичайно, є борошно. Тож постачальник повинен на кожну партію надати документи про власний контроль за якістю поставленої сировини. Крім того, борошно повторно проходить перевірку у сертифікованій лабораторії, і лише після цього, у разі відповідності показників вологості, білості 61% та клейковини 25%, сировина приймається на виробництво. Ці параметри є важливими, бо від них залежить міцність, гладкість структури, колір макаронних виробів, також вміст білків та вуглеводів, наближених до показників твердих сортів макаронів. Борошно у силосах подовгу не залежується, закупка відбувається під кожен окремий запуск лінії.

Другий, не менш важливий, компонент макаронної продукції – вода. Вона також  попередньо проходить подвійну  системну очистки і фільтрації на американському обладнанні фірми «Calligan» за допомогою спеціальної таблетованої солі.


Лише на наступному етапі у тістомісильній камері-пресі  борошно і вода змішуються. Потім тісто йде через матриці, котрі визначають форму майбутніх макаронин – «ракушки», «трубочки», «спіралі», «ріжки».

 

 

На фото завідувач кафедри Прикладної механіки доц. Сомов Д.О.

та зав. лаб. Голодюк Р.П. із студентами

Упаковка – кінцевий етап виробництва макаронних виробів. Продукція фасується двома сучасними автоматами італійської фірми Richarelli та української Ело-Пак. Італійський фасує продукцію масою один, два, три кілограми, а український фасує продукцію на 0,4, 0,7, 1 кілограми.

На фото фасувальний автомат українського виробництва

 

На фото фасувальний автомат італійського виробництва

  За допомогою пакувального автомата, в який заправляється плівка, на пачках з макаронами ставиться дата та спаюється упаковка. У процесі фасування та пакування, макаронні вироби контролюються за дотриманням маси нетто пакувальних одиниць.

 

 Розфасовані макарони з виробництва відправляються на розташований поруч склад, де запроваджена спеціальна програма захисту від шкідників, є різного роду індикатори, лампи для знищення шкідливих мікроорганізмів, живоловки на феромонах тягнуться уздовж усіх стін.

Підприємство реалізовує продукцію як в Україні, так і за кордоном. Працює з такими всеукраїнськими мережами, як «Сільпо», регіональними – «Вопак», «Пакко», «ТамТам», «Салют», «Наш край», «Колібріс».

Підприємство взяло участь у конкурсі «100 кращих товарів України 2015» та отримало нагороду «Переможець 2015». Підприємство має своє тверде правило «Цінності нашої компанії».

 

Між ТОВ «Продовольча компанія «Заграва» та новоствореною кафедрою Прикладної механіки укладена угода про співпрацю та можливість проходження практик студентів у виробничих умовах, стажування викладачів.

 

Висловлюємо щиру вдячність директору ТОВ «Продовольча компанія «Заграва» - Наталії Миколаївні Ничай за надану можливість відвідати підприємство, високий професіоналізм та щире відношення в проведенні цікавої та змістовної лекції, бажаємо подальшого розвитку, процвітання та надійних партнерів.

Іванна Каліновська,
лаборант кафедри ПМ