В ЛНТУ відбулася передача баггі, маневреного транспортного засобу, який нині використовуватимуть у своїх потребах волинські прикордонники. Автівку спроектували та зібрали студенти кафедри автомобілів і транспортних технологій під науковим керівництвом доцента Олега Сітовського та викладачів кафедри, в межах роботи студентського конструкторсько-технічного бюро.
Випробував технічні можливості автомобіля начальник 6 прикордонного Волинського загону полковник Сергій Лозінський. Разом із ректором ЛНТУ Іриною Вахович вони оглянули конструкцію баггі, ознайомилися із технічними параметрами та випробували кермування. Студенти-розробники спецавтомобіля розповіли про тонкощі виготовлення баггі, його специфіку та можливості щодо вдосконалення в окремих напрямах використання.
«Автомобіль баггі буде застосований на ділянці нашого кордону з метою перевірки лінії державного кордону, для перевезення особового складу, різних матеріалів, в тому числі, будівельних. Головне його завдання – маневреність з метою підвозу, можливо боєприпасів або інших предметів, які невідкладні для того чи іншого виду прикордонного наряду», - розповідає полковник Сергій Лозінський.
Одночасно, він зауважує, що потреба у подібних технічних засобах у прикордонників є, а також уже є ідеї щодо вдосконалення автомобіля задля виконання низки інших завдань службовців: «Потреба у таких засобах є, тим паче, їх можна вдосконалити. Ми внесемо свої пропозиції з питань покращення високопрохідності, тоді ми могли би наростити ще на нього певний вид озброєння. Тож такий засіб має доречне місце для використання».
Разом з тим, ректор Ірина Вахович наголошує, що ЛНТУ з першого дня війни проявив себе як патріотичний осередок і допомагає Збройним Силам України дуже комплексно та продовжуватиме це робити й надалі: «Сьогодні маємо чудову нагоду подякувати факультету транспорту та механічної інженерії, зокрема кафедрі АТТ, за те, що вони реалізували чудовий проект та отримали зворотній зв'язок щодо значимості цього виробу. Мене тішить наш патріотичний колектив і ми будемо продовжувати реалізовувати подібні проекти. Це відбувається в межах конструкторсько-технічних бюро на різних факультетах та кафедрах, студенти зацікавлені у такій роботі, адже це їхня практична підготовка, самореалізація, амбіції та задоволення від того, що вони також допомагають військовим і є невіддільними від тих процесів, які відбуваються у нашій державі».