Студентки кафедри комп’ютерних наук Наталія Пись та Еліна Приходько здобули перемогу у Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт «Black Sea Science».

Під науковим керівництвом доцентів Юрія Лук’янчука та Олени Суринович, дівчата перемогли в секції «Інформаційні технології, автоматизація і робототехніка», діставши 120,25 балів за підсумками оцінювання.

конкурс

Міжнародний конкурс студентських наукових робіт «Black Sea Science» щорічно проводиться на базі Одеського національного технологічного університету під егідою Black Sea Universities Network та ISEKI-Food Association.

До складу журі конкурсу 2023 року увійшли 145 спеціалістів-науковців, з них 78 з 22 зарубіжних країн: Ангола, Бенін, США, Німеччина, Швейцарія, Італія, Великобританія, Греція, Китай, Туреччина, Литва, Латвія, Словаччина, Естонія, Чехія, Казахстан, Польща, Грузія, Румунія, Азербайджан, Болгарія, Молдова.

На перший етап конкурсу було подано 378 робіт з українських та закордонних закладів освіти. На першому етапі конкурсу відбулося рецензування наукових робіт членами журі та обговорення їх онлайн на засіданнях. За кожним напрямком були визначені фіналісти (25% прорецензованих робіт згідно з рейтингом), які запрошені до участі у другому етапі конкурсу.

На другому етапі конкурсу фіналісти представили свої роботи на онлайн-конференції. За результатами презентації і доповіді учасника, журі приймало рішення щодо визначення переможців і розподілу місць.

КонкурсКонкурс

Наші здобувачі представили проект комбінації QR та 3D технологій для створення унікальних аксесуарів для безпеки дітей. Це брелок із QR-кодом, де міститься особиста інформація його власника, ім’я дитини та контакти батьків, інші важливі особливості. Таким чином, якщо дитина загубиться або опиниться у небезпечній ситуації, люди зможуть допомогти їй та віднайти батьків. Більше того, матеріал виробів PLA пластик є безпечний і повністю біорозкладний протягом 12 років, оскільки складається із цукру з тростини, кукурудзяного крохмалю та молочної кислоти.

Вітаємо наших студентів та їхніх наукових керівників із переможними результатами участі в Конкурсі, розробкою важливого соціального проекту та бажаємо подальшого перспективного втілення актуальної ідеї у життя!