Студенти Луцького НТУ долучилися до відзначення
днів пам’яті

Цього року вперше в українській історії 8 травня проголошено Днем пам’яті жертв Другої світової війни.

День пам’яті та примирення встановлений Указом Президента України Петра Порошенка № 169/2015 «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» від 24 березня 2015 року.

За оцінками істориків, за її роки на фронтах загинуло 5 мільйонів українців, ще 4 мільйони становлять втрати серед мирного населення.

Символом пам’яті тих, хто загинув під час Другої світової війни, стали червоні маки, а також гасла «Ніколи знову», «Пам’ятаємо та перемагаємо».

8 травня 2015 року студенти факультету будівництва та дизайну Луцького НТУ долучилися до загальноміських заходів, відвідавши Меморіал Слави. Молодь поклала квіти до Вічного вогню та хвилиною мовчання вшанувала пам’ять усіх загиблих українців у Другій світовій війні.

Ще одним символом вшанування пам’яті стало виготовлення студентами групи БДН-22 так званих «маків пам’яті».

«Ми хочемо, щоб тепер усе було добре, щоб не було війни у Донецьку та Луганську, щоб не гинули українці у ХХІ столітті, захищаючи свою незалежність... Щоб не оплакували матері своїх дітей, діти батьків, дружини чоловіків. Ми хочемо миру», – говорили студенти.

Студенти роздавали виготовлені власноруч червоні маки студентам, викладачам, перехожим, аби разом віддати шану усім, хто загинув за незалежність України і згадати тих, хто сьогодні захищає її соборність.

Завершився захід в патріотичному дусі та під гаслами «Слава Україні! Героям Слава!», « Пам’ятаємо – і перемагаємо»!

Олександр Шимчук,
Людмила Талах,