Перейти до основного вмісту

СТУДЕНТИ ЛУЦЬКОГО НТУ –
ФІНАЛІСТИ МІЖНАРОДНОГО СТУДЕНТСЬКОГО
КОНКУРСУ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ

На початку березня приємна новина надійшла на адресу ректора Луцького НТУ Петра Савчука: команда студентів Луцького НТУ потрапила до фінальної частини Всеукраїнського етапу XI Міжнародного студентського конкурсу з інвестиційних досліджень «CFA Institute Research Challenge». Конкурс проводиться під егідою інституту CFA (Chartered Financial Analyst), що представляє собою міжнародну асоціацію професіоналів у сфері інвестування. В Україні конкурс курується ГО «Асоціація інвестиційних професіоналів» (CFA Society Ukraine та є найбільш представницьким серед національних конкурсів не лише в Європі, але й світі.

CFA відіграє ключову роль у формуванні стандартів професійної діяльності фінансових аналітиків. Інституція надає міжнародні сертифікати для фінансових аналітиків, підтверджуючи їх право працювати на інвестиційному ринку. Для отримання сертифікату слід пройти три етапи екзаменування англійською мовою та мати досвід роботи в сфері прийняття інвестиційних рішень. Сертифікат CFA вважається одним із найцінніших сертифікатів для професіоналів, котрі працюють в сфері фінансів та інвестицій. Тому участь студентів в таких конкурсах є хорошою платформою для старту в опануванні престижної професії.

 

 

Конкурс CFA Institute Research Challenge – найпрестижніший міжнародний студентський конкурс. На відкритті фінальної частини конкурсу член правління CFA Society Ukraine, голова CFA Institute Research Challenge в Україні Роман Анзін привітав учасників фіналу та відзначив, що у Всеукраїнському етапі XI Міжнародного студентського конкурсу взяло участь 180 студентів у складі 39 команд із 33 університетів 17 адміністративних областей нашої країни. Пан Роман представив усі 16 команд-учасниць фінального раунду змагань із наступних університетів: Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, Київський національний університет економіки та торгівлі (2 команди), Київська школа економіки (2 команди), Національний університет «Києво-Могилянська академія», Одеський національний економічний університет, Одеський національний університет імені Мечникова, Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара, Чорноморський національний університет імені Петра Могили, Сумський державний університет,  Тернопільський національний економічний університет, Університет митної справи та фінансів, Університет державної фіскальної служби України, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна та Луцький національний технічний університет.

За регламентом конкурсних змагань команда від університету повинна бути укомплектована 3-5 членами, яким відводиться 2 місяці для написання й представлення у визначений час та дату інвестиційного дослідження конкретної компанії. Мова конкурсу – англійська. Об’єктом дослідження XI Міжнародного студентського конкурсу стала відома компанія в сфері виробництва харчових продуктів Danone.

 

 

 Команда-учасниця від нашого університету була представлена студентами третього курсу факультету бізнесу спеціальності «Економіка підприємства» в складі Олександра Бурбана, Ігоря Машевського, Іллі Ковтонюка, Юлії Пустовіт та Катерини Чирко. В ході роботи над дослідженням студенти вивчали бізнес-середовище діяльності компанії, аналізували розвиток компанії та стан галузі в якій вона провадить свою діяльність. Також здійснювався фінансовий аналіз Danone та проводилося оцінювання вартості капіталу, ризиків. На основі отриманих результатів необхідно було запропонувати рішення інвестору – купувати, продавати чи утримувати акції компанії. За експертною оцінкою незалежних інвестиційних аналітиків звіт команди Луцького НТУ отримав високі бали за встановленими критеріями, що дозволило випередити інші університетські команди та здобути омріяну путівку до фіналу. Зазначимо, що це лише друга участь команди нашого університету в цьому міжнародному конкурсі. Вперше участь у конкурсі команда факультету бізнесу Луцького НТУ взяла в сезоні 2012/2013 рр. Після чотирирічної перерви друга спроба виявилася більш вдалою.

 

 

 

Перед фінальним раундом змагань команда підготовила презентацію та виступ, які також мали здійснюватися англійською мовою. Фінал змагань відбувся 17 березня в конференц-залі Президент-готелю м. Київ. Усі учасники фінального раунду були поділені на чотири групи таким чином, що ніхто зі суддів та учасників не знав походження університету, який представляла команда. Команді відводилося 10 хв для публічного виступу та 10 хв для відповідей на запитання членів журі. Арбітраж здійснювали професіонали, які представляли відомі інвестиційні банки, консалтингові компанії, міжнародні фінансові інституції тощо.

 На жаль, брак досвіду не дозволив нашій команді потрапити до суперфіналу. В розіграші путівки до локального європейського етапу змагань, що має відбутися в м. Прага, взяло участь чотири команди-переможниці групових змагань, а саме: команди КНЕУ, Києво-Могилянської академії, Університету державної фіскальної служби України та Одеського національного університету імені Мечникова. Журі, на чолі з Євгеном Гребенюком, президентом CFA Society Ukraine, визначило, що право представляти Україну в Європі заслуговують команди КНЕУ та ОНУ ім. Мечникова (остання команда перемогла в групі, у якій виступала команда Луцького НТУ). Переможці європейського етапу конкурсу разом із переможцями американського та азійсько-тихоокеанського етапів візьмуть участь у глобальному фіналі конкурсу, що також проходитиме в Чехії.

Бажаємо переможцям Всеукраїнського етапу конкурсу достойно представити нашу країну на європейській арені, а всім студентам факультету бізнесу Луцького НТУ – бути наполегливими та смілими у своїх починаннях і пам’ятати просту істину: «Робіть сьогодні те, що інші не хочуть, і завтра будете жити так, як інші не можуть».

Юрій Фесіна,
заступник декана факультету бізнесу