Студенти Луцького НТУ – переможці 24-го обласного конкурсу писанок

У Волинському краєзнавчому музеї нагороджено переможців 24-го обласного конкурсу «Волинська писанка третього тисячоліття».

Учасниками заходу стали студентська молодь, школярі, досвідчені писанкарі й популяризатори традиційного воскового розпису. Всього на конкурс подали 300 писанок серед яких були творчі писанки та виконані традиційно.

Мета - популяризація українських традицій, поширення писанкарства як художнього явища і культурного феномену, творче спілкування митців, розвиток творчих здібностей дітей, підлітків, молоді.

До участі в конкурсі приймалися писанки, крашанки, дряпанки, крапанки, мальованки, травленки.

«Традиційна писанка» має бути оформлена переважно традиційним розписом натурального яйця та з використанням натуральних барвників. Саме такі писанки подали на конкурс студенти кафедри дизайну І курсу групи Д-11 під керівництвом Дідух Анни Сергіївни. Кожна робота має бути розписана традиційними символами, які характерні для Волині і якнайкраще розкривати тематику «Волинської писанки», або вирізнятись натуральними барвниками та фантазією. «Сучасна писанка» виконана в будь-якій техніці на дерев’яних, гіпсових заготовках або заготовках з іншої сировини та матеріалів. Обов’язковим є наявність підставки або стрічки для підвішування писанки.

Привітали учасників конкурсу та вручили нагороди переможцям Віталій Стрільчук, заступник начальника управління культури Волинської облдержадміністрації та начальник відділу охорони культурної спадщини та фінансового забезпечення, і Анатолій Силюк, директор Волинського краєзнавчого музею.

ЗА ПІДСУМКАМИ КОНКУРСУ НАГОРОДЖЕНО СТУДЕНТІВ ЛУЦЬКОГО НТУ:

За майстерне виконання писанок відзначено подякою і цінним подарунком:

Дарину Поліщук – в номінації «Волинські візерунки»;

За активну участь у Двадцять четвертому обласному конкурсі «Волинська писанка третього тисячоліття» відзначені заклади:

Кафедра дизайну Луцького національного технічного університету (Викладача Дідух Анну Сергіївну);

Заохочувальним призом та сертифікатом учасника відзначено:

Евеліну Гаврилюк;

Сертифікати учасника Двадцять четвертого обласного конкурсу вручені:

Вікторії Химці, Зоряні Кузнєцовій, Лідії Созонік, Світлані Гурманській, Марії Постовій, Вікторії Петровій, Вікторії Федоренко, Вікторії Журавель, Катерині Дубняк, Ірині Мартинюк, Євгенії Климчук, Анні Кісельніковій, Тетяні Цісар, Олені Гаврилюк, Катерині Шатковській, Ользі Щуцькій.

Асистент кафедри дизайну Анна Дідух