Студенти Луцького НТУ пройшли до фіналу Першого Всеукраїнського конкурсу інженерно-наукових проектів «Безпілотна авіація»

У травні в Національному авіаційному університеті проходив Перший Всеукраїнський конкурс інженерно-наукових проектів «Безпілотна авіація», участь у якому брали молоді конструктори з усієї України. На конкурсі було представлено близько півсотні проектів за напрямами «Планери та двигуни», а також «Авіоніка та радіоелектронне обладнання». За результатами оцінки експертної комісії до фіналу пройшли 10 кращих проектів провідних вузів України, що спеціалізуються в авіаційній та оборонній галузі: Національного авіаційного університету, Харківського Національного аерокосмічного університету, Житомирського військового інституту. До фіналу пройшов також проект студентів Луцького національного технічного університету. Під керівництвом доцента кафедри технічної механіки Приходька Олексія Сергійовича студенти Ярмолюк Сергій (ТФ) та Шолом Віталій (ФБД) представили проект під назвою «ЛМ-16: розбірний бюджетний розвідувальний літак».

Організатором конкурсу є Асоціація Національної авіації та безпілотних систем, президентом якої є Максим Глущенко, який впевнений, що спільний діалог між державою та молодими авіаторами, що можуть значно полегшити своїми ідеями роботу системи оборони України, має бути створений вже сьогодні. Він зауважив, що сьогодні потрібно налагоджувати співпрацю між вченими та бізнесом залучити інвестиції, забезпечити зрозумілий механізм проходження процедур випробувань і прийняття на озброєння нашої армії саме українських безпілотних систем, тому що вони є дешевшими, ніж зарубіжні. Тому асоціація активно співпрацює з вищими навчальними закладами, інвестиційними фондами, громадськими організаціями, органами влади.

Сьогодні ми стали просто учасниками та фіналістами Всеукраїнського конкурсу науково-інженерних проектів «Безпілотна авіація», а наступного разу проекти Луцького національного технічного університету служитимуть Збройним силам України.

Доцент кафедри технічної механіки

Приходько Олексій